Новини

Всі новини
2017-12-21

Міський бюджет взагалі не відповідає потребам харків’ян, – Тарас Сітенко

Депутати провладних фракцій ухвалили бюджет міста Харкова на 2018 рік. Новим кошторисом міста визначені нові пріоритети, які жодним чином не відповідають потребам мешканців, – про це заявив голова фракції «Самопоміч» в Харківській міськраді Тарас Сітенко.

Перед тим, як приймати бюджет міста, необхідно визначити пріоритети та головні проблеми мешканців, і, відповідно до них передбачати бюджетні витрати, – з такою пропозицією він виступив під час сесії міськради 20 грудня 2017 року. Збільшення витрат, що передбачені бюджетом Харкова на 2018 рік, за деякими статтями навіть менше сукупного показника інфляції за 2017-2018 роки.

«Пріоритет той самий: дороги, тротуари, житловий фонд, все, що стосується заявок людей», – відповів на питання депутата Геннадій Кернес. Але чи є так насправді, якщо пильніше придивитись до ухваленого бюджету?

Загальна сума видатків, передбачена бюджетом міста на наступний рік, на 35 % більша за бюджет, прийнятий на початку 2017 року. Але збільшення витрат за різними статтями дуже непропорційне.

Витрати на соціальний захист та соціальне забезпечення зростуть на 77%, фізичну культуру та спорт – 59%. Окремо варто зазначити, що витрати за статтею «культура та мистецтво» просто б`ють рекорди, бо зростуть майже удвічі (на 191%). Але митцям та діячам культури радіти зарано, бо левова частка передбачених коштів піде на облаштування найулюбленішого дітища Геннадія Кернеса – зоопарку.

В той же час витрати на охорону здоров`я харків’ян зростуть всього на 14%, що за результатами року просто з`їсть інфляція, – каже Сітенко. За прогнозами МЕРТ в 2017 році інфляція очікується на рівні 11,2%, а за базовим сценарієм Кабінету Міністрів в 2018 році інфляція прогнозується на рівні 7%. Тобто, збільшення витратна охорону здоров’я у Харкові або дорівнює, або буде навіть меншим за очікуване зростання цін.

Освіта та ЖКГ також не є пріоритетом для міської влади, хоч з екранів телевізора та під час виступів на сесії міськради очільники Харкова і заявляють інакше. Витрати на освіту в наступному році зростуть лише на 30%, а на житлово-комунальне господарство — на 40%.

Фінансування будівництва взагалі згортається, а будівництво метро передбачено держбюджетом, а не бюджетом міста, тож і цей внесок в розвиток міста робить не міська влада.

Як зазначила під час сесії депутат від «Самопомочі» Олена Ворона: «На ремонти в минулому році було передбачено 300 мільйонів гривень, а в 2018 році – 292 мільйона, що є трохи більшим, ніж 30 000 гривень на один будинок. І це турбує мешканців найбільше — ремонт підвалів, дахів, будинків…».

Усі ж репліки директора департаменту бюджету та фінансів Тетяни Таукешевої та міського голови схилялися до одного: давайте ухвалимо бюджет зараз таким яким він є, і, якщо в майбутньому буде його перевиконання, то ми переглянемо статті витрат. Але ж непропорційний розподіл коштів вже закладений!

«Наша фракція не голосувала за бюджет Харкова на 2018 рік, бо він не враховує потреби городян, а саме бюджет є концепцією, яка передбачає розвиток міста. Якщо для міського голови головним проектом його життя є будівництво зоопарку, то чи варто городянам розраховувати на розвиток освіти, культури, медицини чи фінансування інфраструктури міста. Сумно, що ані депутати провладних фракцій, ані міський голова не чують голоси харків’ян.

Але ми будемо і в подальшому оприлюднювати і контролювати витрати міського бюджету. Кожен мешканець міста має знати, на що витрачена кожна гривня, бо міський бюджет — то наші з вами спільні кошти», – підсумував Тарас Сітенко.