Новини

Всі новини
2015-12-13

Міські програми бюджету виділяють на охорону здоров’я та освіту критично мало, — Олена Ворона

12 грудня депутати від «Об’єднання «Самопоміч» провели зустріч із активістами, під час якої обговорювали проект бюджету міста на 2016 рік та інші питання майбутньої сесії Харківської міської ради. Про це на своїй сторінці у Facebook написала депутат міськради від фракції «Самопоміч» Олена Ворона.

«Роблю пост для активних членів громади, які виявили бажання власноруч проаналізувати, як витрачаються кошти громади — бюджет міста на майбутній рік є на офіційному сайті міської ради.

Дохідна частина — рекомендую не витрачати час на податкові надходження та трансферти, а подивитися на статтю «неподаткові надходження». 315 мільйонів гривень — це дохід, що генеруює місто — оренда, послуги, прибуток комунальних підприємств. Цікаво, що протягом останніх п’яти років ця сума не зростає, незважаючи на інфляцію та інші чинники. Це такий показник «ефективності» надходжень міського бюджету», — наголосила Ворона

Щодо витрат з бюджету, депутат рекомендує приділити особливу увагу міським програмам, а саме «додатку 8″ бюджету – на її думку, саме через ці програми відбувається «вільне» витрачання коштів, що згідно з чинним законодавством не є обов’язковим.

«Наприклад на охорону здоров’я у програмах заплановано 87,3 мільйона гривень, на освіту — 53,3 мільйона гривень. Великі кошти, що бачите по цим статтям — 900 мільйонів гривень на освіту та 1,222 мільярду гривень на лікарні — це надходження з державного бюджету на утримання лікарів та вчителів. Ці суми покривають виключно мізерну заробітну плату та комунальні послуги — це все, що покриває держава. А виживають наші садки та лікарні на ті смішні суми, що виділяє місто. А виділяється на ці важливі напрямки критично мало! Тому школи та садки фінансуються за рахунок батьків, а в лікарнях пацієнти оплачують всі послуги за власний рахунок», — підкреслила Ворона.

За її словами, загальна сума витрат за програмами – 2,475 мільярда гривень. Найдорожчою з них є програма з розвитку ЖКГ — 700 мільйонів гривень (30%), що складає 500 гривень на кожного мешканця.

«Коли заходити в під’їзд, згадайте цю цифру та примножте на кількість мешканців під’їзду.  На раніш згадану освіту за програмою виділили 53 мільйона гривень (2%), на охорону здоров’я — 87 мільйонів гривень (3,5%). Пріоритети зрозумілі?! Цифри не брешуть!», — резюмувала представник «Самопомочі».