Новини

Всі новини
2017-09-19

Має з’явитись політична відповідальність виборців, – Дмитро Булах

Сьогодні, 19 вересня, у Харкові на суспільно-політичному форумі “Вибори: нові правила” представники різних політичних сил обговорювали виборчу систему України. Депутат Харківської облради від “Самопомочі” Дмитро Булах вважає, що вона має бути пропорційною за відкритими партійними списками.

“На минулих виборах використовувалася система, яку неможливо назвати мажоритарно-пропорційною або системою з відкритими списками, це якийсь гібрид. Наскільки мені відомо, для створення цієї системи за зразок були взяті російські вибори, що проводились у Петербурзі у 1990-х роках. Ще тоді ця система показала можливість маніпулювати думкою виборців. Адже все одно всі партії розуміють, які округи є для них перспективними і дають можливість тим чи іншим депутатам бути обраними”, – сказав Булах.

Він призвав визнати той факт, що депутати місцевих рад все одно займаються політикою і наголосив, що виборці мають робити висновки, стежачи за їхньою роботою.

“Ми можемо скільки завгодно декларувати, що депутати місцевих рад не повинні займатись політикою, але реальність така, що все одно це буде. І треба це визнати. Тому має бути політична відповідальність виборців, вони мають висувати вимоги до депутатів. Якщо місцевий депутат не працює з громадою, не вирішує проблеми, зокрема господарські, комунальні, то виборці мають робити висновки. А в Харкові, на жаль, дуже часто трапляється, що депутатів ніхто не бачить, вони з’являються за півроку до виборів. Якщо їх будуть переобирати і знову нарікати, що місцеві проблеми вирішуються лише народними депутатами, то не буде ніякого прогресу”, – зауважив депутат.
Булах наголосив, що не бачить протиріччя між політикою і місцевими органами влади.

“Як би ми не називали місцеву раду, це все одно політичний орган. Це треба визнати. Інша справа, що крім цього, там має бути і велика частина господарської діяльності. В Харкові з цим є проблеми”, – підсумував він.