Новини

Всі новини
2017-10-24

Координаційна рада при ХОДА має контролювати витрачення кредитних коштів і якість виконаних робіт, – Віктор Кисіль

Віктор Кисіль, член громадської організації «ГО-Альтернатива», депутат Харківської облради від «Самопомочі» став членом координаційної ради при Харківській облдержадміністрації для супроводу субпроектів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

«Докладатиму зусиль, аби координаційна рада не стала весільним генералом, а насправді контролювала витрачення кредитних коштів і якість виконаних робіт», – говорить Кисіль.

Він додав, що загальний обсяг Надзвичайної кредитної програми ЄІБ – 200 млн. євро. Поки що Україна отримала лише перший транш – 15 млн євро, ці гроші зараз на рахунках Мінфіну. Позика має забезпечити ефективне покращення інфраструктури та якості життя населення, постраждалого від війни на Сході України.

Координаційна рада при обладміністрації створена за вимогами ЄІБ. «Я став членом ради як представник громадськості, а саме «ГО-Альтернатива». Під час створення ради до її складу не запросили жодного депутата від «Самопомочі». Це свідчить про упередженість керівництва облради, яке подавало кандидатів. Результатом може бути непрозоре використання коштів на користь зацікавлених осіб і негативний міжнародний імідж України», – підкреслив Кисіль.

За його словами, у Харківській області кошти Надзвичайної кредитної програми в першу чергу мають бути спрямовані на реконструкцію медичних закладів. За офіційними даними, в область переїхало приблизно 300 тис. людей з Донецької та Луганської областей. Це створило додаткове навантаження на об’єкти соціальної інфраструктури, перш за все, лікарні та дитсадки, тому вони потребують реконструкції.

«Угода між ЄІБ і Україною укладена в 2016 році. Через виконання формальних процедур, яких вимагає ЄІБ, пройшов час, і проекти з реконструкції медзакладів не враховують формування госпітальних округів та зміни, які мають через це відбутися у лікарнях, наприклад, створення реанімаційного відділення. Крім того, ціни на будматеріали за рік виросли, тому проекти мають бути скориговані», – зауважив Кисіль.

Перший пакет проектів був затверджений Кабміном у 2016 році. Він включає 69 проектів у п’яти східних областях України із загальним бюджетом 21,9 млн. євро. Майже половина цієї суми піде на відбудову медичних закладів, 35% буде виділено на проекти у закладах освіти, 15% – на житлові проекти, а 3% – на інші об’єкти соціальних служб. Більша частина проектів буде впроваджено у Харківській області (21 проект на 8,5 млн. євро).

Здійснювати контроль за впровадженням фінансованого проекту ЄІБ допомагатиме Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

12
3 4