Новини

Всі новини
2019-12-18

Кернеса не цікавить бюджет. Лише ринок “Барабашово” та зоопарк, – Тарас Сітенко.

Сьогодні, під час сесії Харківської міськради голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Тарас Сітенко зробив заяву, в якій пояснив, чому фракція не голосуватиме за ухвалення бюджету міста. На його думку, прийняття вкрай важливого для Харкова документу відбувається непрозоро, нелогічно та без прив’язки до Стратегії розвитку міста.

Депутат впевнений, що наприкінці кожного року міськрада має звірятися зі Стратегією розвитку міста, яку Сітенко вважає головним документом, і визначати подальшу стратегію. Потім має ухвалюватись тактика –  План соцекономрозвиту. І лише після цього – бюджет. Але у Харкові все відбувається навпаки:

“Порядок розгляду. Головним документом міста, його «малою конституцією» є Стратегія розвитку міста. Наша стратегія ухвалена до 2025 року. Головним провідником має бути міський голова. Кожного року ми маємо «звіряти годинники» за цим документом: визначати виклики, можливості та перспективи. Те, що в системі керування називається SWAT-аналіз. Після цього ми маємо переходити до Плану соціально-економічного розвитку, який визначає тактичні завдання на поточний період. І тільки після цього розглядати бюджет. В нас – абсолютно зворотня послідовність. Першим стоїть бюджет. Після прийняття якого жодного сенсу говорити про План соцекономрозвитку немає. Не говорячи вже про Стратегію розвитку та «звірку годинників», про яку ми взагалі забуваємо”, – сказав Сітенко.

Також лідер фракції “Самопоміч” зауважив, що міськрада взагалі не розглядає дохідні статті бюджету та можливості їх збільшення або зміни.

“Статті доходу, на які ми можемо впливати, – це місцеві податки, оренда землі, комунального майна, паркування автівок тощо. В інших містах України та світу ці доходи зазвичай складають вагому частину  доходу в бюджет. Ми ж це взагалі не обговорюємо і «віддаємо на відкуп» виконавчим органам міськради”, – розповів він.

Наостанок Сітенко розкритикував публічного самовідсторонення міського голови від усього, що стосується міста, за виключенням питань по ринку “Барабашово” та зоопарку:

“На мій погляд презентація  бюджету має бути прерогативою і бенефісом виключно міського голови. Все, що протягом останнього часу я чув від міського голови, – це позиція по ринку Барабашово та по зоопарку. Інші питання, вочевидь, не варті уваги та коментарів пана Кернеса. Але саме міський голова – чи не єдиний, хто має знати всю ситуацію в місті комплексно і цілісно та має визначати місце Харкова та напрямок його руху на мапі світу”.

Лідер фракції висловив сподівання, що у наступних каденціях бюджетні процеси будуть ухвалюватись у більш сучасний, прозорий і обґрунтований спосіб.