Новини

Всі новини
2016-05-30

Керівництво ХТС поставило себе в патову ситуацію, — Тарас Сітенко

За словами лідера фракції «Об’єднання« Самопоміч» в міськраді Тараса Сітенка, КП «Харківські теплові мережі» знаходиться у скрутному становищі. Після того, як вони самовільно змінили формулу розрахунку вартості опалення для городян на свою користь, а потім, під впливом активістів і громадськості, повернулися до «нормальних» розрахунків, їм доведеться розбиратися з різними державними інстанціями. Якщо «ХТС» не перерахує ціну за тепло і не поверне харків’янам гроші за січень, їх оштрафує Антимонопольний комітет. У разі, якщо вони все зроблять за законом, перерахують тариф і повернуть абонентам гроші, переплачені за січень, то потраплять в зону уваги Держфінінспекції. Про це депутат заявив 27 травня в ефірі «Віддзеркалення» на каналі АТН.
За словами Сітенка, «наближені» Кернеса, так само як і сам мер, довгий час безкарно займалися «освоєнням» бюджету. Саме тому «Самопоміч» та громадські активісти викликають ненависть міського голови, коли намагаються розібратися в тому, куди йдуть бюджетні гроші. Чиновники і директори комунальних підприємств не звикли до того, що хтось може їх проконтролювати і зламати їх схеми переведення грошей з бюджету в свою кишеню. «Якщо ти хочеш залізти харків’янам в кишені, ти будеш потрапляти в таку ситуацію, в таку халепу. А ми — «Самопоміч» будемо і надалі піднімати такі питання, перевіряти, куди розподіляється бюджет. Найчастіше, як в даному випадку з тарифами, нам не треба навіть влазити нікуди: все порушення або ігнорування законів — на поверхні».
В якості свіжого прикладу Сітенко згадав про нову ініціативу мера, що обмежує рух мотоциклістів центральними вулицями міста. За словами лідера фракції «Самопоміч», — даний законопроект всього лише чергова можливість «освоїти» бюджет, так як «для цього будуть використані гроші з міського бюджету: розробка додаткових маршрутів для руху мотоциклістів, встановлення нових дорожніх знаків, тощо. Тобто ця «заборона» обійдеться десь в 2 — 2,5 млн грн». Хоча, на думку депутата, проблему із мотоциклістами можна вирішити, «не винаходячи велосипеду», а домагаючись, за допомогою поліції, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, дотримання швидкісного режиму, усіма її учасниками і байкерами включно.
Депутат запевняє, що «Об’єднання «Самопоміч» робить все можливе, щоб розподіл міського бюджету став максимально прозорим, публічним і ефективним, незважаючи на опір мера.