Новини

Всі новини
2018-04-22

Капітальне відновлення мереж тепло-, водопостачання і водовідведення – ось що має стати іміджевим проектом Харкова, – Іван Ракич.

«Зима продемонструвала крайній знос магістральних мереж тепло- та водопостачання, аварії свідчать про незадовільний стан трас та запірної арматури. Це сигнал для проведення ретельного технічного аудиту інженерних мереж нашого регіону», – наголосив депутат під час засідання сесії Харківської міської ради. Зокрема, під час виступу він акцентував увагу присутніх на катастрофічному стані харківської каналізації.

Ракич нагадав, що цієї зими сталося чотири великі аварії, які призвели до тимчасового відключення від мереж водовідведення мешканців Харкова, місяць тому через каналізаційний колектор, що обвалився, під землю впала автівка. «Є місця відкритого доступу до аварійних колекторів які знаходяться на глибині понад 10 метрів, а це загроза життю і здоров’ю кожного харків’янина», – додав він.

Депутат дізнався про існування програми «Підвищення надійності тонельних колекторів системи водовідведення в м. Харкові на 2016-2026 роки», згідно із якою має бути закуплено техніку для переміщення стоків з аварійних зон, завершено будівництво Головного дублюючого колектору Салтівського розвантажувального колектора і закольцовування колекторів, має бути розроблено техніко-економічне обґрунтування цього проекту на підставі повного обстеження більш, ніж 50 км мереж і шахт. Проте, «зробили лише обстеження шахт та 10 % обстеження колекторів, відремонтовано 1 шахту. Мерія чекає на кредитну лінію в ЄБРР на добудову колектора, тобто роботи на сьогодні обсяг зроблених робіт – мізерний, а вже пішов третій рік Програми», – стверджує Ракич.

«Ми вимагаємо від керівника КП «Харківводоканал» припинити приховувати жахливий стан мереж водовідведення, ретельно проаналізувати першочергові потреби підприємства. Інакше найближчим часом ми отримаємо катастрофу! Ми вимагаємо виконати публічний звіт перед громадою міста щодо виконання цієї програми, створити Наглядову Раду при комунальному підприємстві, як того вимагає Закон України, та нарешті почати працювати!», – наголосив депутат.