Новини

Всі новини
2015-10-09

Кандидат на посаду мера Тарас Сітенко озвучив свою програму з розвитку міста «Харків-2020»

Сьогодні, 9 жовтня, в Харківській філії інституту ім. Горшеніна відбулася презентація стратегії «Харків-2020» — програми кандидата на посаду Харківського міського голови від партії «Об’єднання «Самопоміч» Тараса Сітенка.

«Один з ключових принципів «Самопомочі» — розвинене громадянське суспільство, — зазначив Сітенко, — Головною метою стратегічної сесії «Харків-2020» [що пройшла в минулу суботу в готелі Kharkiv Palace] було саме залучення небайдужих харків’ян і експертів для того, щоб вони приймали участь у розробці дорожньої карти міста й сприяли його перетворенню на сучасний мегаполіс. На сесію ми зібрали більше 200 осіб, яким було запропоновано сім напрямків, які, на наш погляд, є важливими для розвитку міста. У процесі обговорення було запропоновано ще один напрям — «Громадянське суспільство». Тому що без залучення громадянського суспільства до розробки, реалізації та контролю за діяльністю міста його розвиток неможливий».

За словами потенційного мера Харкова, під час сесії була запропонована концепція розвитку міста. Сітенко назвав найцікавіші з ідей у різних напрямках, що були запропоновані.

«Громадянське суспільство» — створення моніторингової групи міської громади для контролю за великими інфраструктурними проектами.

«Ми пропонуємо ввести представників громади, щоб у режимі онлайн контролювати фінансування і якість проектів», — наголосив він.

«Житлово-комунальне господарство» — підвищення якості питної води.

«Вода, яка тече у нас з кранів, не відповідає навіть Держстандарту 1972-го року, і тим більше нинішнім європейським стандартам, хоча оплата за неї стягується як за питну», — зазначив представник «Самопомочі».

Крім того, у цій сфері було запропоновано відновлення скверів та парків у мікрорайонах та дворах, а також механізм реалізації з роздільного збору сміття.

«Планомірне знищення зеленої сфери міста та заміна дерев на однорічні рослини — ганьба для міста. Крім того, що це щорічна трата колосальних грошей, це ще й знеособлення міста », — підкреслив Сітенко.

«Ділове середовище та бізнес» — впровадження єдиного дозволу всіх перевіряючих органів — пожежної служби, Санепідемслужби тощо, а також створення відкритого інформаційного порталу вільних приміщень та земельних ділянок для ведення бізнесу.

«Сьогодні малому й середньому бізнесу дуже важко отримати дозвіл на виділення вільної земельної ділянки або приміщення — створення такого порталу буде стимулювати його розвиток», — наголосив кандидат на посаду мера.

Щодо IT-індустрії Сітенко акцентував на необхідності розвитку внутрішнього ринку для продуктів компаній.

«У нас вже є кілька розробок від харківських ІТ-компаній — такі, як «Безпечне місто». Ми можемо розвивати цей продукт для того, щоб моніторити ситуацію у місті», — підкреслив Сітенко.

Крім того, під час сесії було прийнято рішення створити харківську проектну платформу «Харків-2020» для подальшої розробки стратегії розвитку міста разом з громадськістю.