Новини

Всі новини
2018-06-08

Іван Ракич: Стан очисних споруд Харкова — це «порохова діжка», яка не вибухає лише завдяки професіоналізму працівників підприємства

Депутати Харківської міської ради сьогодні відвідали каналізаційне господарство «Міські очисні споруди водовідведення №2». Міська каналізація, зазвичай, залишається поза уваги загалу, на відміну від підприємств водо-, тепло- та енерго- постачання, проте харків’яни, які пам’ятають аварію на Діканівці у 1995 році, мають розуміти важливість утримання очисних споруд в належному стані.

Комплекс очисних споруд на проспекті Гагаріна, 354, побудований і облаштований у 60-70-х роках. З того часу капітального ремонту комплекс не бачив, як і техніка, що використовується для фільтрації води, що після очищення зливається в річку Уди. Іван Ракич оцінює нинішню ситуацію як незадовільну: «Крайній знос основних фондів і мереж на 70-90%, кадрова недоукомлектація, відсутність повного аудиту стану мереж, який визнають як чиновники, так і керівники підприємства». Депутат вважає, що такий стан очисних споруд, — це «порохова діжка» для мегаполісу.

«Проте, – каже Ракич, – ентузіазм, професіоналізм та відповідальність співробітників підприємства надихають. Сподіваюсь, що керівництво підприємства, визнаючи незадовільним стан справ, розробляє бізнес-плани, завдяки яким найближчим часом будуть втілені проекти з капітального відновлення і модернізації очисних споруд та інфраструктури мереж водовідведення».

Депутат зауважив, що великим українським містам, зокрема Харкову, необхідно заручатись підтримкою облдержадміністрацій та Кабміну задля того, щоб за допомоги європейських та світових інституцій втілювати в життя інфраструктурні проекти, одним з яких є системи водовідведення.