Новини

Всі новини
2018-07-06

Інтернет – то не розкіш, а необхідність!

Завершився перший «семестр» навчання на безкоштовних курсах комп’ютерної грамотності для людей старшого віку «Впевнений, бо обізнаний!» та «IT для всіх», що проходили приміщенні приймальні харківського осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч» на Гоголя, 11. Основною метою курсів було навчити студентів не боятись Інтернету, орієнтуватись в безмежному світі цифрової інформації, користуватись пошуковиками, соціальними мережами, електронними сервісами поліклінік, центрів надання адміністративних послуг, кас авто- та жд-вокзалів, спілкуватись з близькими за допомогою месенджерів.

Тетяна Михайлівна, відвідувачка курсів: «В мене є вдома комп’ютер, син навчив користуватись Skype для зв’язку із ним, бо він живе у Києві. Але сам Інтернет – оці всі пошуковики, сайти я не чіпала, бо не розумію, що і як шукати, куди тиснути. А тут мені усе роз’яснили, показали, це не так вже і складно. Шукаю книжки, які мені цікавлять, статті — кулінарні, рукодільні. Ось днями показали, як знаходити музику – то мені вже і радіо не потрібне, – сміється вона. – А ще тренувались, як купувати квитки на сайті залізниці – замість того, щоб їздити на вокзал, тепер можна і купувати, і сплачувати через комп’ютер! Це ж чудово! Якщо ще будуть курси, обов’язково прийду, бо ще є куди зростати!».

Інтернет-курси

Викладачі курсу – Артем Матвієнко та Костянтин Малбієв — молоді хлопці, усміхнені, терплячі, чемно пояснюють матеріал, повторюють стільки разів, скільки потрібно для засвоєння матеріалу. Уважно спостерігають за тим, як студенти виконують завдання під час занять, шукають ті сайти, які можуть бути корисними для вивчення, перевіряють домашні завдання, пропрацьовують незрозумілі моменти.

Артем навчається в комп’ютерно-технологічному коледжі, каже, що викладання для нього стало цікавим випробуванням. «Це було цікаво і трохи дивно, що багато речей, які для мене є зрозумілими і логічними, в когось можуть викликати розгубленість. Іноді було важкувато, але все одно цікаво. З людьми похилого віку обов’язково треба працювати, навчати їх сучасним технологіям, щоб вони не випадали з життя».

Ідея проекту «IT для всіх» та «Впевнений, бо обізнаний!» виникла під час спілкування з людьми, які зверталися за консультацією до Центру надання правової допомоги ПП «Об`єднання «Самопоміч». Багато людей похилого віку скаржились на нестачу знань та навичок роботи на комп’ютері та в мережі Інтернет. Говорили, що це ускладнює процес отримання інформації (правової, соціальної, комерційної, політичної, енциклопедичної).

«Головне завдання цього навчання – дати людям зрозуміти та відчути, що Інтернет – це поле майже безмежних можливостей. Що завдяки сучасним технологіям можна полегшити собі життя, дізнатись купу нового, спілкуватись, насолоджуватись різноманіттям світу, навіть «ходити» по музеях», – розповідає Катерина Малбієва, організаторка курсу.

Михайло Петрович, військовий пенсіонер, на кожному занятті із задоволенням ділиться тим, що відшукав: гарні кінострічки, анонси концертів, що проходять в місті, графік відключення гарячої води. «Я знав, що в Інтернеті є все, – ділиться він враженнями. – Але щоб отак просто – написав в рядку пошуку «розклад електричок на Мерефу» — і ось тобі актуальний розклад! Або коли я на дачі та пропускаю якусь волейбольну гру, потім повертаюсь і можу подивитись рахунок матчу – це фантастика. В Інтернеті дійсно є все! І я тепер знаю, як це «все» знайти».