Новини

Всі новини
2015-12-10

Ігор Черняк: «За надходження, які йдуть на парки та дороги, міській владі дякувати не варто»

З 2010 по 2015 рік доходи міського бюджету Харкова зросли в 2,4 рази. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат Харківської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Черняк.

«Можна довго розповідати про парк Горького, безшумні трамвайні переїзди і нові світлофори. А можна просто подивитися на цифри. Адже як відомо, цифри не брешуть. Отже, за 5 років з 2010 по 2015 рік доходи міського бюджету зросли в 2,4 рази: з 3,2 млрд. гривень до 7,6 млрд. гривень.

При цьому доходи зросли істотно за рахунок двох показників: податкових надходжень, які виросли на 70 відсотків і трансфертів із державного бюджету, які за п’ять років збільшилися майже в чотири рази. Що перший, що другий показник — від міста та міської влади не залежать. Це парафія центральних органів», — наголосив Черняк.

За словами депутата, в дохідну частину бюджету також входить третій показник — неподаткові надходження, або, іншими словами — скільки місто заробляє власне місто, а саме: доходи комунальних підприємств; плата за оренду комунального майна; кошти від продажу землі; кошти від відчуження комунального майна; плата за надання адміністративних послуг, тощо.

«Все це — ключові показники, за якими дійсно можна визначити ефективність місцевої влади та оцінити рівень проникнення корупції. Так, в 2010 року неподаткові надходження становили 305,2 млн. гривень, а в 2015 – 324,1 млн. гривень. Разом: зростання на цілих 6%. Ось він показник реальної роботи, те, на скільки більше стало заробляти для себе наше місто. Ну а за надходження, які потім йдуть на парки, набережні, дороги, тощо, дякувати треба ніяк не міську владу, а міжбюджетні трансферти та податкові надходження, тобто ту саму «Київську владу», що так гаряче не улюблена багатьма харків’янами», — підкреслив Черняк.