Новини

Всі новини
2015-11-20

Ігор Черняк: «Сьогоднішнім рішенням міськради декомунізація не закінчується, навпаки — вона тільки почалася»

Депутат від фракції «Самопомочі» у Харківській міській раді Ігор Черняк прокоментував сьогоднішнє голосування з питань декомунізації, на якому було прийнято рішення про перейменування 173 вулиць, 4 парків і скверів та однієї станції метро.

Черняк наголосив, що перейменування районів міста не виносилося на голосування.

«Насправді це головний результат, за який варто було боротися, в тому числі на громадських слуханнях. Якби райони винесли на голосування – чи є у когось ілюзії, що слухняна більшість не підтримала б Дзержинський-Дзержинський або Фрунзенський-Фрунзенський? Ще в минулий четвер це здавалося малоймовірним. Тоді на зустрічі з Кернесом ми почули наступне: «Міськрада прийме це рішення!» Малося на увазі одіозне «перейменування» районів. Тоді ж міська влада розраховувала на те, що це рішення отримає схвалення на громадських слуханнях з «контрольованою більшістю». Минуло всього вісім днів — цього питання навіть не було на порядку денному сесії. Мені здається, що це є спільною перемогою всіх, хто не полінувався два вечори поспіль приходити в ККЗ «Україна»», — зазначив депутат.

Представник «Самопомочі» припустив, що з ряду причин Кернес не зможе прийняте одноосібне рішення про перейменування районів, а тому ця ініціатива перейде до губернатора.

Крім того, депутат зазначив, що перейменування топонімів продовжиться й надалі.

«Стосовно 75 об’єктів комісія міськради передала запитання на експертизу в Юракадемію. Сьогодні на сесії ми заявили, що ініціюємо паралельне проведення експертизи в Інституті національної пам’яті, щоб отримати відповідь — підпадають ці об’єкти під дію закону чи ні. Мова йде про такі назви як Раднаркомівська, Пролетарська, тощо. Керівництво Інституту національної пам’яті вже дало попередню згоду на проведення такої експертизи.

До чого це призведе в результаті? Навіть якщо Кернес не перейменує ці вулиці — губернатор зможе, спираючись на рішення Інституту національної пам’яті, все-таки здійснити перейменування. Одним словом — нові назви цих вулиць всього лише справа часу, причому дуже швидкого», — заявив Черняк.

Депутат також зазначив, що перейменування деяких топонімів суперечило законодавству.

«Є буквально 10, максимум 20, назв, які викликають бурхливі дискусії. Більшість з цих моментів я спробував сьогодні озвучити на сесії. І висловити позицію «Самопомочі» по ним. Те, що прямо суперечить закону, а саме: Іванова — в Іванова, Спартака — в Спартака і т.д. може бути оскаржено в суді. І я думаю, що ми самі ініціюємо таке оскарження. Також була озвучена позиція по некоректності перейменувань у вулицю Єкатерининську або в Георгіївську площу», — підкреслив політик.

Разом з тим, депутат зазначив, що завдяки сьогоднішньому голосуванню у Харкові з’явився Майдан Героїв Небесної Сотні і вулиця Генерала Момота — легендарного генерала прикордонної служби, який загинув під час обстрілу українських позицій з «градів» 11 липня 2014 року.

«На сьогоднішньому рішенні декомунізація не закінчується. Навпаки — вона тільки почалася! І сьогоднішній день — я все ж вважаю перемогою нормального Українського Харкова. І перемогою далеко не останньою», — резюмував Черняк.