Новини

Всі новини
2018-04-18

Ігор Черняк: «Перелік будинків, які мають бути відремонтовані, охороняється нарівні з державною таємницею»

Під час сесії міськради депутат поставив питання до Департаменту житлового господарства та мера міста, чому “титульні списки”, в яких містяться адреси будинків, які планується відремонтувати за кошти міського бюджету, приховуються від харків’ян. Депутат вважає, що публікація у відкритому доступі документу, в якому будуть зазначені адреси, за якими планується здійснювати ремонти, та дати запланованих робіт, вирішить багато проблем. «Щоб людям не доводилось писати купу звернень до депутатів або районних та міських адміністрацій, де вони отримують відписки або відповіді на кшталт: «Цього року ремонт вашого будинку не передбачений титульними списками». Давайте опублікуємо цю інформацію на сайті, щоб будь-який мешканець міг зайти та подивитись, чи є його будинок в переліку. Якщо його адреси немає – тоді вже робити щось для того, щоб будинок були туди включено», – наполягає Черняк.

Він наголосив на тому, що відкриті списки запобігатимуть багаторічним обіцянкам від представників департаменту ЖКГ: «Людям кажуть, що ми вас у ці списки включимо, минає рік, другий, третій, а ремонт ніхто не робить». Депутат навів приклад одного з багатоквартирних будинків по вулиці Бучми, який багато років потребує ремонту підпорної стіни, яка гарантує цілісність будинку загалом. Мешканці неодноразово чули обіцянки «поставити на контроль», проте в титульний список не занесли. «Навіщо знущатись над людьми? Ну скажіть: «ми це зробимо у 2019 році або у 2020», але дайте конкретну відповідь. Бо ці відписки нікому не потрібні», – обурюється депутат.

Він зазначив також, що критерії, за якими буди обираються до титульних списків взагалі невідомі: «Що людям треба зробити? Зтанцювати, заспівати, хороводи поводити навколо будівлі? Яким чином визначаються будинки, які потрапляють до списків? Чому об’єкти, які знаходяться «на контролі» нікуди з цього «контролю» не діваються протягом багатьох років?».

Депутат також навів приклад старовинного будинку по вулиці Римарській, в якому руйнуються перекриття, розходяться стіни, тече дах тощо. Мешканці неодноразово звертались до депутатів та чиновників із проханням відремонтувати будівлю – жодної реакції. Черняк з’ясував, що за документами, у 2015 році в цьому будинку було зроблено капітальний ремонт. Коли люди звернулись до «Жилкомсервісу» із проханням пояснити, як і коли ремонт-невидимку було зроблено, – каже Черняк, – вони отримали відповідь: «Акти виконаних робіт являються конфіденційною інформацією підприємства та не підлягають обов’язковому розповсюдженню». «Як можна пояснити, що мешканці будинку, в якому вони живуть, і хочуть дізнатись, куди поділись гроші, списані на капітальний ремонт, чому вони не можуть отримати інформацію від організації, яка цей ремонт нібито виконала?, – запитує депутат – чого ця інформація від них приховується? Може тому, що люди дізнаються про те, що гроші використані, а будівля залишається в катастрофічному стані?»

Ігор Черняк звернувся до депутатського корпусу та директора Департаменту житлового господарства Романа Нехорошкова із проханням звернути увагу на ті будинки, звернення по яким лежать вже багато років. І наголосив на необхідності впровадження системних заходів: публікації титульних списків та визначення чіткого механізму потрапляння тих чи інших будинків до цих списків.