Новини

Всі новини
2018-06-20

Ігор Черняк: Кожного року депутати закривають очі, вуха, рот і голосують за відтермінування виплати кредиту за Парк Горького

Цього року з міського бюджету на комунальному підприємству «Центральний парк культури та відпочинку імені Горького» було виділено 170 мільйонів гривень фінансової допомоги. Проте, чи раціонально використовуються ці гроші, куди йде власний доход парку та чому КП не виплачує кредит, який було взято під його забудову, — невідомо навіть депутатам Харківської міської ради. Про це сьогодні на сесії говорив Ігор Черняк.

«Минулого року Департаменту було доручено надати депутатам усю необхідну інформацію щодо заборгованості комунального підприємства та зменшення або збільшення суми впродовж минулого року. Кредит не погашений, інформація відсутня, – розповів депутат. – Ми не знаємо також, куди йдуть гроші, які відвідувачі Парку сплачують за атракціони, розваги, оренду футбольних та баскетбольних майданчиків. Не знаємо, куди йдуть доходи від продажу продуктів харчування за завищеними, у порівнянні із середніми цінами на продукти по місту, цінами».

Депутат обурено зауважив, що більшість депутатів міськради не хочуть розбиратись в звітності комунального підприємства, проте «сліпо” голосують за відстрочку виплати кредиту банківським структурам. «Мені це нагадує трьох мавпочок – скульптуру «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу». Чому ми нічого не знаємо, проте кожного року виділяємо мільйони гривень фінансової допомоги Парку і голосуємо за відтермінування обов’язків по кредиту?». Черняк акцентував на тому, що наразі Парк сплачує лише відсотки, а розраховуватись за тіло кредиту, тобто, основний борг, з 2011 року навіть не починав. Депутат вважає це неприпустимим. Також він звернув увагу на те, що цього року проект рішення передбачає зміну умов договору, згідно із якими міськрада надає дозвіл виконкому передавати в іпотеку додаткову власність міста.

Окремо Ігор Черняк висловив сумнів щодо доцільності та адекватності виділення величезних сум на заплановані ремонтні та будівельні роботи в Парку з бюджетних коштів: 600 тисяч гривень — на заміну покриття одного баскетбольного майданчику, 5 мільйонів гривень — на новий туалет, 1 мільйон 250 тисяч гривень — ремонт паркану вздовж вулиці Динамівська.