Новини

Всі новини
2015-12-12

Ігор Черняк: «Гроші з міського бюджету спрямовуються туди, звідки їх легше «спиляти»

Депутат Харківської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Черняк, який також є членом комісії міськради з земельних питань, у програмі «Віддзеркалення» на« АТН » розповів про роботу комісії та особливості формуванні міського бюджету на 2016-й рік.

«Якщо говорити про роботу комісії, то мене, як молодого депутата, вражає формальний та поверховий підхід до обговорення всіх питань. Депутатів від правлячої більшості мало що цікавить, вони практично не вникають у порядок денний. Вражає діяльність депутатів від фракції БПП «Солідарність», тому що з їхнього боку, як правило, немає ніяких питань та заперечень — з усіх ключових питань вони голосують синхронно з депутатами «Відродження», — запевнив Черняк.

Депутат зазначив, що на майбутній сесії міської ради на порядку денному буде важливе питання про розподіл землі, яке знову перетвориться на дерибан.

«У Харкові земля роздається направо і наліво обслуговуючим кооперативам ЖБК. Ці кооперативи не створюють доступне житло для людей. На майбутній сесії міськради планується безкоштовно передати близько 50 гектарів землі, при цьому більшість — 46 гектарів — отримає ЖБК «Жилстрой-1», і всі ми розуміємо, що житло, яке буде там збудовано, буде виставлено на продаж. Дуже зручний вид бізнесу — отримувати землю у міста безкоштовно, потім будувати будинки і на цьому заробляти. При цьому один гектар міської землі може бути проданий за суму близько двох мільйонів гривень. Відповідно, на найближчій сесії відбудеться дерибан землі на 100 мільйонів гривень. Для порівняння, на наступний рік на всю міську програму з інновацій в галузі медицини виділено 88 мільйонів гривень», — підкреслив Черняк.

На думку депутата, кошти з міського бюджету розподіляються некоректно.

«Гроші направляються туди, звідки їх легше «спиляти». Є певні інфраструктурні проекти, дуже дорогі. При цьому наскільки вони потрібні місту, ніхто не обговорює. У той же час є ряд проектів, які потрібні місту, але вони чомусь не фінансуються», — вважає Черняк.

Показовим, за його словами, у цьому плані є виділення коштів на транспортну інфраструктуру.

«Є програма, спрямована на підвищення безпеки дорожнього руху. Це дуже добре, але на неї виділяється 142 мільйони гривень — більше, ніж на цільові програми з медицини та освіти разом узяті. Більша частина цієї суми — майже 80 мільйонів гривень — піде на будівництво та реконструкцію 19 світлофорних об’єктів.

Як приклад також можна навести реконструкцію трамвайних колій і переїздів на Московському проспекті — на наступний рік на це у міському бюджеті закладено 80 мільйонів гривень. При цьому, це всього 300 метрів нового безшумного покриття. Таким чином, один метр обійдеться місту в 260 тисяч гривень. Якщо з такою ціною ми приймемо рішення модернізувати всю трамвайну мережу Харкова, загальна сума вийде близько трьох мільярдів доларів. Для порівняння, в цю суму обійшлося будівництво одного з найдорожчих об’єктів, коли-небудь побудованих людиною, — Джумейра, так званих пальмових островів в Об’єднаних Арабських Еміратах, які видно з космосу і які є пам’яткою світового рівня», — підкреслив представник «Самопомочі».