Новини

Всі новини
2015-04-29

Громадська приймальня харківського представництва ГО «Самопоміч» підбила підсумки місячної роботи

У Центрі з надання правових консультацій громадського об’єднання «Самопоміч» у Харкові юристи-волонтери надають кваліфіковану допомогу в самих різних областях права. За місяць роботи приймальні, на вулиці Гоголя, 11, звернулося 161 особа, більшість з яких -представники соціально незахищених верств населення. Також центр спеціалізується на наданні юридичної допомоги бійцям АТО. Об’єднання «Самопоміч» вирішило розширити свою діяльність і відкрити ще одну громадську приймальню на Салтівці.

Найчастіше харків’яни звертаються до Центру з проблемами і питаннями щодо соціального забезпечення: оформлення субсидій, виплати пенсій та іншої держдопомоги. Також городян хвилюють тарифи на житлово-комунальні послуги та їх якість. Окрема категорія громадян, що звернулися за допомогою — бійці АТО.

«Для них важливо було отримати статус учасника бойових дій. Адже від цього статусу залежить подальше отримання пільг. Поки з 35-ти демобілізованих, які звернулися до нас, тільки один отримав статус учасника бойових дій «, — розповів адвокат, волонтер консультаційно-адаптаційного центру допомоги демобілізованим Ігор Черняк.

«Окрім труднощів з отриманням статусу, у військових є проблеми з безкоштовним медзабезпеченням і працевлаштуванням. Волонтери окремо розглядають випадок кожного бійця і допомагають вирішити його проблему», — додала волонтер групи «Help Army» Tatyana Bednyak.

Також в приймальню звертаються родичі військових. Так, за словами адвоката Ігора Черняка, матері загиблого в АТО бійця допомогли відстояти право на виплати від пенсійного фонду. У Центрі проблеми громадян узагальнюють, щоб вирішувати їх на законодавчому рівні. В цьому допомагає співпраця з депутатами-харків’янами від фракції об’єднання «Самопоміч». Як розповів нардеп Roman Semenukha, до нього звернулися власники табору «Ромашка», в якому проживають переселенці, і зараз він намагається звернути на нього увагу влади. Зокрема, депутат попросив обленерго відстрочити табору платежі за електроенергію. Нардепи від «Самопомочі» домоглися повернення працівникам пенсійного віку наукових пенсій і тримають на контролі випадок вилучення правоохоронними органами комп’ютерної техніки у великому дата-центрі Харкова.
Народний депутат Yaroslav Markevich зазначив, що в приймальні на Гоголя абсолютно безкоштовно надають приміщення для реалізації різних громадських ініціатив. В офісі-коворкінгу вже збиралися діти з організації «Пласт», які відроджують рух пластування у Харкові.

«Зараз ведуться переговори про надання приміщення ще однієї молодіжної організації, яка проводить безкоштовні курси навчання іноземним мовам. Звернутися за допомогою до приймальні можна з будь-якою громадською ініціативою: у мистецтві, економіці, енергозбереженні чи політиці», — пояснює Ярослав Марвевич.

Керівник харківського представництва громадського об’єднання «Самопоміч» Sitenko Taras зазначив, що кількість звернень до приймальні зростає, тому громадська організація вирішила відкрити ще один центр правової допомоги — на проспекті 50-річчя ВЛКСМ, 56 (6-й поверх, кабінет №608). Обидві приймальні працюють з понеділка по четвер з 10.00 до 18.00. Також люди можуть звернутися з питаннями на гарячу лінію за телефонами:
066-521-33-44, 057-262-91-68.

Крім того, організація «Самопоміч» планує відкрити аналогічні центри в районах області. За словами нардепа Ярослава Маркевича, розвиток юридичної допомоги є одним із пріоритетів нашої діяльності. Важливо, щоб таку допомогу могли отримати якомога більше громадян.