Новини

Всі новини
2016-05-10

Головлікаря харківського онкоцентру підозрюють у корупції

Харківський обласний онкоцентр закуповує фармакологічні засоби за завищеними цінами у компаній, якими володіють близькі родичі головного лікаря, — про це заявив депутат облради від «Об’єднання «Самопоміч» та координатор Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах журналістам тижневика «Харьковская неделя».

КЗОЗ «Харківський обласний клінічний онкологічний центр» в 2015 році придбало товарів на 1,942 млн грн, з них 900 тис. грн перевели двом аптекам — «Парацельс-2002» і ТОВ «Аптека № 288», що працює на території онкоцентру. Ліки закупили за цінами, що перевищують середні на фармринку, засновником обох аптек до 1 січня 2016 року була дочка головлікаря онкоцентру Юрія Вінника. У медустанові працевлаштовані ще кілька членів сім’ї директора: дочка, дружина, теща, тесть.

«Вінник не повідомив про можливий конфлікт інтересів вищі органи, хоча за законом він зобов’язаний був це зробити протягом дня після того, як прийняв рішення найняти їх на роботу», — зазначив Булах.

Прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом зловживання владою та службовим становищем (ч. 1 ст. 364 КК України). Якщо провину головлікаря буде доведено, йому загрожує термін до трьох років позбавлення волі і заборона займати певні посади до трьох років. Зараз факти зловживання розслідує Національна поліція. Крім правоохоронців, діяльність онкоцентру вивчають і в Харківській облраді.

В поле зору харківських правоохоронців Юрій Вінник потрапляє вже вдруге. Десять років тому, коли Вінник був завідувачем одного з відділень онкоцентру, в міліцію звернулися харків’яни, обурені фінансовою нечесністю заввідділу і цинізмом по відношенню до вмираючим пацієнтам, яким Вінник продавав ліки, знаючи, що хворі приречені, і лікування марно. Тоді міліція зібрала достатньо матеріалів для порушення кримінальної справи.

«Але після того як ми передали всі матеріали в прокуратуру, кримінальну справу там стали повільно гробити, поки не поховали. Закривали кримінальну справу в Харкові. Я припускаю, що відеокасети ще можуть існувати в нашій прокуратурі. І вважаю, що громадськості варто було б проявити наполегливість і зажадати їх пред’явити», — розповідає Олег Яковлєв, який тоді був оперуповноваженим державної служби по боротьбі з економічною злочинністю.

«Головлікар Юрій Винник створив в Помірках налагоджену схему стягування грошей з пацієнтів», — розповідає колишній співробітник онкоцентру Сергій Пушкар.  «Лікарі без сорому пропонують рідним хворих внести гроші в благодійний фонд, причому суми внеску варіюються. Ці кошти не надходять на рахунок онкоцентру, казначейства, Департаменту охорони здоров’я, не йдуть на господарську діяльність. Ними розпоряджається директор. Кожен керівник підрозділу в онкоцентрі звітував про кількість залучених позабюджетних грошей до благодійного фонду », — повідомив Пушкар.