Новини

Всі новини
2018-04-25

Харківська влада саботує реформу ЖКГ та чинить злочин проти своїх мешканців, – Альона Бабак

Вчора, 25 квітня, народна депутатка Альона Бабак побувала в Харкові, де зустрілась із декількома десятками представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), обурених дворічною боротьбою із місцевою владою за право керувати своєю власністю. Протягом останніх років в Харкові зареєстровано 85 об’єднань співвласників, проте жодне з них досі не може функціонувати належним чином.

«У 2016 році ми створили ОСББ, – розповідає голова правління одного з об’єднань Дмитро Субота. – І, як усі решта в Харкові, ми зіткнулись з двома проблемами. Для того, щоб списати будинок з балансу треба звернутись до органів місцевого самоврядування. На звернення до міського голови, щоб він почав процедуру списання згідно 301 постанови Кабміну, у відповідь отримуємо, що у нього на балансі нашої нерухомості немає, він не є балансоутримувачем, звертайтесь до КП «Жилкомсервіс». Коли ми звертаємось до «Жилкомсервісу», отримуємо відповідь, що КП не є об’єктом звернення та не має повноважень щодо списання. Замкнуте коло».

Взяти в управління будинок мешканці також не можуть. Попри письмову відмову від послуг КП, «Жилкомсервіс» продовжує надсилати рахунки мешканцям, посилаючись на публічний договір про надання послуг згідно якого КП «Жилкомсервіс» позиціонує себе як законного управителя, і розривати цю угоду в односторонньому порядку мешканці, ніби, не мають права. «Тепер маємо подвійні рахунки – від компаній, які дійсно надають нам послуги, і від «Жилкомсервісу», – додає Дмитро. – КП погрожує судами, продажем рухомого майна з аукціону та обмеженням права на виїзд за кордони України. Люди залякані, дехто платить одночасно по двом рахункам. Але ж це не може тривати вічно».

DSC_0766

До того ж, місцеві управління праці та соціального захисту відмовляються нараховувати субсидії та пільги мешканцям ОСББ. Тобто субсидія приходить на рахунок «Жилкомсервісу» попри звернення ОСББ щодо його утворення.

Харківські ОСББ-шники звернулись до народної депутатки з проханням допомогти їм вийти з глухого куту, в який їх загнала мерія міста. Дехто загруз в судах та б’ється за своє право на управляння власним житлом, дехто працює за рахунок часткових надходжень за обслуговування на рахунки ОСББ від тих мешканців, що не бояться позовів від КП «Жилкомсервіс».

«Що найбільше вразило в Харкові — втомленість людей, які вирішили стати господарями свого житла, – розповіла Альона Бабак за результатами зустрічі. – Ці люди декілька років борються із системою місцевого самоврядування, яка, фактично, не дає людям будинки, які є їхньою власністю, в управління. – Це є нонсенс і парадокс, бо місцеве самоврядування є саме тією силою, яка би мала захищати інтереси громади на місцевому рівні. Це є унікальна ситуація, бо вже, практично, по всій країні органи місцевого самоврядування сприяють створенню ОСББ. В Харкові – біда, бо люди постійно в судах – такої кількості судів, в яких беруть участь ОСББ Харкова, я ще не бачила і не чула. Я вважаю, що громада і люди, які вирішили стати відповідальними господарями, повинні об’єднатись і виступити єдиною рушійною силою перед місцевою радою, мером, в захисті своїх законних прав для того, аби мерія припинила створювати перепони для людей, а передала будинки в управління».

Народна депутатка також зауважила, що місцева влада позбавляє харків’ян права брати участь в програмі «теплих кредитів», бо ці кошти будуть даватись переважно ОСББ. Якщо мешканці не можуть утворити ОСББ, вони не мають права брати участі в цій програмі. «1,6 мільярдів гривень виділяється на фонд енергоефективності, який має запрацювати цього року. Ці кошти будуть передаватись у вигляді безповоротної допомоги людям, які почнуть робити утеплення своїх будівель, ЄС надав 53 мільйони євро для реалізації цих заходів з утеплення. Тобто місто Харків створює все для того, щоб люди не змогли скористатися цим ресурсом, який надасть держава і Європейський Союз. Я вважаю, що це є злочином проти своїх же людей сьогоднішньої влади міста Харкова», – підкреслила Бабак.