Новини

Всі новини
2019-02-28

Харківська облрада з порушеннями виділила 5 мільйонів гривень збитковому підприємству

Сьогодні Харківська облрада прийняла рішення про виділення з обласного бюджету 5 мільйонів гривень на погашення боргів КП «Фармація». Про це повідомив депутат від «Самопомочі» Олександр Котуков.

«КП «Фармація» було створено два роки тому для того, щоб оптимізувати діяльність мережі комунальних аптек та збільшити їхні прибутки. Проте «Фармація», яка початково об’єднала прибуткові підприємства, зараз має понад 10 мільйонів гривень збитків. При цьому, керівниця «Фармації» сама підтвердила, що збитки будуть тільки зростати. Тому ці 5 мільйонів, які облрада хоче виділити, не врятують ситуацію», – наголошує Котуков.

До того ж пропозиція про зміни в бюджет, до яких входило в тому числі питання про погашення боргу КП «Фармації», була внесена на розгляд облради з порушенням регламенту. Тетяна Бідняк, депутатка фракції «Самопоміч» розповіла, що питання «Фармації» мало обговорюватись на сесії окремо, а не в купі з проектом рішення про зміни до бюджету.

«Сьогодні на постійній комісії з питань охорони здоров’я ми не розглядали виділення грошей «Фармації» докладно. Була розмова, що депутати окремо приймуть рішення, чи надавати згоду на те, щоб погасити борги цього підприємства. Тепер ми бачимо: на сесію виноситься пакет змін і пропонується проголосувати за бюджет, де вже закладені ці п’ять мільйонів, – обурюється Бідняк. – «Фармацію» “запхали” в останній момент, о 8:30, перед сесією, а одна з комісій, заплющивши очі, проголосувала за винесення на сесію. П’ять мільйонів гривень платників податків віддали в покриття боргу підприємства, яке є і буде збитковим».

Фракція «Самопоміч» запропонувала винести питання погашення боргу «Фармації» окремо, проте більшість депутатів облради не підтримала пропозицію фракції та проголосувала за весь проект рішення в цілому.