Новини

Всі новини
2019-02-05

Харківська область не змогла використати 3 мільйони гривень, призначених на Нову українську школу, – Віктор Кисіль

Українські школи недоотримали 57 мільйонів гривень, які уряд виділив на реалізацію «Нової української школи». Ці гроші повернулися до держбюджету через те, що розпорядники коштів на місцях (районні, міські, селищні та сільські ради) не подужали їх вчасно розподілити на потреби шкіл. Харківщина потрапила в десятку областей за обсягом повернутих коштів — 2 мільйони 986 тисяч гривень (5,5%).

Загалом від суми 54,8 мільйонів гривень, що надійшли в Харківську область на потреби НУШ, невикористаними залишись 17 мільйонів, але 14 з них облрада, з подачі ХОДА, в грудні перекинула на зарплатню вчителям.

На думку депутата від «Самопомочі» в Харківській облраді Віктора Киселя, відповідальність за недовикористання субвенції на НУШ лежить на ХОДА, місцевих радах та районних і міських відділах освіти.

«Гроші на НУШ уряд виділив ще в квітні, Харківська облрада лише 7 червня передала їх в міста та райони області, а на місцях іще місяць-два чекали, щоб їх прийняти та виділити співфінансування. Отже, переважна більшість районів області та м. Харків розпочали тендерні процедури з закупівлі всього необхідного для НУШ тільки наприкінці серпня.

Вже тоді стало зрозуміло, що 70% районів і міст обласного значення не встигнуть до 1 вересня забезпечити навчальний процес усім, що передбачено новою програмою. Бо проведення тендерів, закупка обладнання, меблів та їхня доставка займають якийсь час, щонайменше, півтора місяці.

Мені важко сказати, як контролювався цей процес, але зрозуміло — відповідальними є місцеві та обласні розпорядники коштів, – наголошує Віктор Кисіль. – Судячи з усього, Департамент освіти ХОДА жодним чином не відслідковував, як і коли проводили тендери, тож цей процес відбувався неконтрольовано».

Депутат розповів, що деякі райони досі завозять до шкіл придбані меблі та мультимедійне обладнання. Така ситуація склалася, наприклад, у Вовчанському та Богодухівському районах, а Краснокутський район взагалі проводив тендери аж в грудні.

При цьому, каже Кисіль, кожен район витратив різний обсяг субвенції: «Немає проблем з використанням грошей в ОТГ. Успішним прикладом також є Люботин: тут витратили всі кошти, виділені на НУШ, та закупили всі меблі ще до початку навчального року, а це не так часто зустрінеш. Деякі міста, наприклад, Ізюм і Лозова, не лише використали субвенцію, а ще й виділили на НУШ додаткові гроші з власних бюджетів».

Депутат переконаний, що за невикористання субвенції треба вимагати відповідальності. Адже зараз для багатьох шкіл так і не закупили всього необхідного.