Новини

Всі новини
2015-10-05

Харків’яни розробили стратегію розвитку міста у рамках сесії «Харків-2020»

«Об’єднання «Самопоміч» організувало стратегічну сесію «Харків-2020», на якій харків’яни разом з експертами обговорили основні напрямки розвитку міста та їх перспективи. Захід пройшов у готелі Kharkiv Palace.

Харків’янам та експертному середовищу запропонували обговорити бачення розвитку міста на найближчі п’ять років, створити нові суспільні проекти, представити шляхи їх реалізації і довести реальну користь для жителів міста.

«Всі разом ми спробуємо скласти дорожню карту — затвердити кроки для того, щоб у наших стратегій була основа, — звернувся до учасників заходу кандидат на посаду міського голови Харкова Тарас Сітенко. — Для початку нам потрібно знайти суспільний консенсус. Сьогодні ми можемо висловити свої побажання щодо того, що ми можемо змінити в законодавстві аж до Конституції України».

У свою чергу, народний депутат Ярослав Маркевич підкреслив, що учасники заходу представляють різні сфери, але всі вони об’єднані спільною метою.

«Сьогодні ми формуємо нашу майбутню стратегію. Ми представляємо різні вікові й економічні групи, у нас різний досвід. Але, коли ми об’єднаємося, — і ми віримо в це, — отримаємо хороший результат. Сила громади саме в цьому. Коли ми разом, ми можемо домогтися багато чого», — зазначив народний обранець.

Для того, щоб робота була максимально ефективною, учасникам «Харків-2020» запропонували об’єднатися в кластери. Стратегію розвитку міста вирішили розробляти в сферах IT, освіти і науки, бізнесу та інвестицій, адміністративного управління, громадянського суспільства, урбаністики, культура і дух міста, а також медицини.

Розбившись на групи, учасники почали мозковий штурм, який тривав кілька годин. Після закінчення дебатів кожному кластеру запропонували вибрати спікера, який повинен був захищати його стратегію розвитку. Експертами, що оцінювали якість доповідей, стали народні депутати від фракції «Самопоміч» Олег Березюк, Роман Семенуха, Ярослав Маркевич, Олександр Опанасенко, відомий ортопед Олександр Сітенко, засновник Kharkiv IT Cluster Едуард Рубін, президент «Асоціації приватних роботодавців» Олександр Чумак та інші фахівці своєї справи.

Напрацювання стратегічної сесії ляжуть в основу програми Тарас Сітенка як потенційного мера Харкова.

«Ми послухали вісім доповідей, перспективних розробок, на базі яких можемо побудувати свою роботу, — підбив підсумки заходу Сітенко. — Генеральні плани і стратегії вже є, але ми повинні залучати суспільство, щоб знайти те, що робить Харків унікальним містом. Необхідно знайти точки прориву, тому що якщо ми наздоганяємо інші мегаполіси, то повинні рухатися швидше, ніж вони. Нам потрібно переконати всіх, що така динаміка корисна для міста і має продовжуватися».

Варто також відзначити, що з 1 грудня «Самопоміч» закладає в Харкові проектну платформу для подальшої плідної роботи з громадськістю з розвитку нашого міста.

«Ця платформа стане відкритою і постійно діючим майданчиком для експертних груп, фахівців, громадських активістів. На ній можна буде висловлювати свої думки, працювати і брати участь у розробці програми перетворення Харкова на сучасний мегаполіс, здатний конкурувати з іншими містами за людей, фінанси і події», — резюмував Сітенко.