Новини

Всі новини
2015-12-17

Фракція «Самопоміч» не пiдтримує урядовий проект змін до Податкового кодексу

Представники фракції «Об’єднання «Самопоміч» вважають, що від запропонованих змін до Податкового кодексу України насамперед постраждає малий та середній бізнес, а також агровиробництво.  Про це повідомила депутат Харківської міської ради від «Самопомочі» Олена Ворона.

«Через лібералізацію податкового законодавства уряд мав можливість запустити механізм легалізації заробітної плати та доходів підприємств, проте запропоновані зміни до податкового кодексу не мають стимулюючого ефекту. Більш того, від цих змін негативного впливу зазнають малий та середній бізнес, агровиробництво — ті сфери, що стабільно працюють та сплачують податки», — підкреслила Ворона.

Депутат також наголосила, що буде помилкою вважати, що спрощена податкова система гарантує менші податки та збільшення надходжень до бюджету.

«Насправді спрощена система приваблює підприємців простотою підрахунку та як наслідок неможливістю накладання штрафів під час перевірки. Відмова від спрощеної системи призведе до додаткових витрат підприємців на організацію обліку – при цьому надходження можуть зменшитися, а корупція зрости», — зазначила Ворона.

За словами політика, відмова від спрощеної системи в агробізнесі (без зрозумілої компенсації додаткового податкового навантаження) в умовах низьких світових цін на  агропродукцію  може знищіти галузь в цілому.

Крім того, «Об’єднання «Самопоміч» виступає за заміну податку на прибуток на податок з розподіленого прибутку.

«Це надасть можливість для подальшого інвестування прибутку, спрощення бухгалтерського адміністрування, скорочення штату фіскальної служби, зникнення необхідності в «податкових ямах», — наголосив голова фракції «Самопоміч» в Харківській міській раді Тарас Сітенко.