Новини

Всі новини
2018-02-07

Для відновлення архітектурних пам’яток потрібні комплексні програми, – Олена Горошко

У Харкові постійно не вистачає грошей на реставрацію історичних будівель, в той час як кошти міського бюджету витрачаються на іміджеві проекти, зазначила депутат міськради від «Самопомочі» Олена Горошко, яка очолює міжфракційну групу з питань збереження історичної спадщини. Вона підкреслила, що ніхто не бачив кошторис на спорудження пам’ятника на площі Свободи, який прозвали «одороблом».

Його будівництво спочатку було призупинено через судові позови, подані противниками «одоробла». Нещодавно Кабмін вніс Держпром до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, і тепер будівництво на прилеглій до нього території унеможливлене.

Олена Горошко упевнена, що для збереження пам’яток архітектури потрібні комплексні програми, які матимуть не лише архітектурну, а ще й економічну складову. «Треба розуміти, як саме відреставровані пам’ятки потім будуть використовуватися, аби знайти інвесторів. Навіть прекрасно відреставрована будівля зруйнується, якщо ніхто не буде про неї дбати, використовувати, сплачувати за комунальні послуги. Треба повертати пам’ятки у соціальну тканину міста, як це роблять у Європі, зокрема, у Германії, де навіть церкви використовуються як музеї або навіть їдальні», – сказала депутатка.