Новини

Всі новини
2016-09-14

«Діюча система управління багатоповерховими будинками довела свою неспроможність», — Сергій Могила

Сьогодні на сесії міськради виступив депутат від фракції «Самопоміч» Сергій Могила з приводу проблеми створення і функціонування ОСББ у місті Харків.

Сергій Могила звернувся до мера з вимогою особисто відреагувати на створену проблему, запросити голів створених ОСББ та чітко визначити порядок дій і строки, коли КП «Жилкомсервіс» буде уповноважене міською радою до списання з балансу будинків в самостійне управління новостворених ОСББ, створити комісію, що буде уповноважена займатися списанням будинків з балансу.

«Зранку під стінами міської ради побачив небайдужих та розлючених людей, котрі прийшли захистити свої права на управління своєю власністю – багатоквартирними будинками через новостворені ОСББ.
Люди прийшли під стіни міської ради, бо втомилися отримувати «відписки» від Департаменту житлово-комунального господарства та КП «Жилкомсервіс», вони вичерпали всі інші методи комунікації.
– низька якість послуг, високі тарифи та постійні витрати мільйонів з міського бюджету на підтримку ЖКГ. Тому на державному рівні були прийняті зміни та людям надано право вибору. (Згідно до закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» №417).
Мешканці багатоповерхівок не мають змоги заощаджувати на комунальних послугах, доки не буде створено ОСББ, тобто вони є заручниками бездіяльності місцевих органів влади. Я думаю не треба пояснювати важливість заощаджувати в цей складний час. Не створивши ОСББ, мешканці не можуть комплексно утеплити будинок, облаштувати його засобами регулювання температури опалення, щоб знизити суми в отриманих платіжках.
Ми, як представники місцевої влади, а, особливо, виконавчі органи місцевої влади, повинні допомагати та підтримувати ініціативи мешканців міста як матеріально так і консультативно, бо в недалекій перспективі ОСББ, як ефективні керівники свого майна, зроблять свій вагомий внесок в заощадження бюджетних коштів на утримання будинків. Нагадаю, що наразі на фінансову підтримку КП «Жилкомсервіс» на 2016 році заплановано 53 млн. з бюджету міста Харкова. Ці кошти наразі проїдаються неефективним управителем, а могли би бути скеровані на збільшення програми ремонту житлових будинків, які вкрай потрібні сьогодні.
Проте, незважаючи на вищезазначену вигоду для мешканців та міста, наразі міська влада блокує роботу нещодавно створених об’єднань, жодне з 86 створених в цьому році ОСББ не отримало будинок в управління власників. КП «Жилкомсервіс» не проводить списання з балансу тому що департамент ЖКГ не дає таких повноважень, можемо говорити про те що виконавча гілка влади не ініціює процес списання, тобто порушує законодавство.
Маємо прецеденти виключення із титульних списків для ремонту нещодавно створених ОСББ, а подати заявку в міську програму щодо підтримки мешканці не мають змоги, доки будинок не передано їм в управління. Повне відсторонення влади від проблем людей, навіть більше того – людей навмисно карають за їх свідомий вибір».