Новини

Всі новини
2018-11-17

Держава за 27 років не зробила нічого, щоб захистити свою критичну інфраструктуру, – Оксана Сироїд

Заступник Голови Верховної Ради України, депутатка від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд 16 листопада завітала до Харкова. На зустрічах із людьми, одразу після запитань про опалення та гарячу воду, лунає: «коли ж настане покращення? Ми ж працюємо-працюємо, але не стаємо багатішими!».

Оксана Сироїд певна, що без зміни олігархічного режиму на демократичний, жодних змін у сьогоднішньому становищі українців не відбудеться. «Ми з вами у 90-х роках отримали незалежність і тішились, що ми маємо державу, – розповідає депутатка. – Але що відбулось насправді? Держава складається з людей, території, на якій вони живуть, влади та ресурсів. Після отримання незалежності 8-10 людей, яких ми зараз називаємо олігархами, привласнили собі усі ресурси нашої держави, тож людям залишилась лише територія. І от ми біднішаємо, а вони багатіють, бо усі ресурси в руках цих декількох чоловік».

Віце-спікерка бере до прикладу підприємства на кшталт Харківобленерго або Харківміськгаз: «Кому вони належать? Невідомо, але точно не громада Харкова. Якщо, наприклад, завтра вони відключать газ, вам, навіть, не буде з ким судитись, бо це офшорна компанія, яка не відкриє вам кінцевих бенефіциарів». В США, Європі, – розповідає Сироїд, – акціями аналогічних компаній володіють місцеві жителі, тож вони зацікавлені одночасно і в безперебійній роботі підприємства, і в його прибутковості.

«Держава не зробила нічого, щоб захистити свою критичну інфраструктуру: газо-, енерго-, водопостачання — все, від чого залежить безпека людей. І щоб це все повернути, потрібно знищити олігархічні монополії, заборонити офшорам володіння об’єктами критичної інфраструктури», – наголошує нардеп. Також віце-спікерка вважає за необхідне дати державі можливість негайно втручатись і регулювати такі ситуації, які зараз виникли у Смілі або у Харкові із відсутністю опалення. «Не можуть запустити опалення – має прийти державний регулятор і сказати: значить, ви неефективно керуєте цими ресурсами, ви не можете більше цього робити!».