Новини

Всі новини
2018-01-20

Депутатський звіт фракції “Об’єднання “Самопоміч” в Харківській обласній раді

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ
ДЕПУТАТІВ ФРАКЦІЇ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»
У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ
У 2017 РОЦІ

1. Удосконалення нормативно-правової бази та розвиток інфраструктури
До документів та програм Харківської обласної ради, зокрема «Програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік», «Програми сприяння ефективності використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області на 2017 –2021 роки» внесено зміни, спрямовані на оптимізацію видатків, ефективне використання бюджетних коштів, розвиток інфраструктури (Олександр Котуков, Дмитро Булах, Віктор Кисіль, Вікторія Мілютіна, Андрій Канашевич, Едуард Рубін, Тетяна Бідняк, Ірина Лопатіна).

2. Підвищення ефективності діяльності комунальних підприємств
Проводилася робота щодо підвищення ефективності діяльності обласних комунальних підприємств та оптимізації їх мережі. Так, зокрема, були ініційовані публічні звіти керівників усіх збиткових підприємств, за підсумками яких були напрацьовані пропозиції щодо їх подальшої роботи (збиткове КП «Знахідка» за підсумками року стало найбільш прибутковим підприємством), поставлене питання про ліквідацію деяких з них (зокрема, КП «Дирекція розвитку інфраструктури територій»). У серпні 2017 року вперше були проведені публічні захисти фінансових планів усіх обласних комунальних підприємств на 2018 рік. У грудні за ініціативою депутатів від «Самопомочі» було прийнято рішення № 601-VІІ «Про припинення Комунального закладу редакційно-видавничої групи Харківського тому серії «Реабілітовані історією», Комунального закладу обласної пошуково-видавничої наукової редакції Книги Пам’яті України та Харківського комунального видавництва «Оригінал» шляхом приєднання до Комунального підприємства «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради». Це рішення дозволило об’єднати усі видавничі потужності та зекономити значні бюджетні кошти на утримання раніше збиткових підприємств (Олександр Котуков).

3. Підвищення громадської безпеки та обороноздатності
3.1. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» ініціювала проведення позачергової сесії Харківської обласної ради у зв’язку з ситуацією, що склалася в м. Балаклії та Балаклійському районі внаслідок вибухів боєприпасів на військових складах, підготовлене та проголосоване звернення до Верховної Ради, Президента та Уряду України щодо надання допомоги для ліквідації збитків, завданих мешканцям та інфраструктурі м. Балаклія й Балаклійського району. (Тетяна Бідняк, Дмитро Булах, Андрій Канашевич, Віктор Кисіль).
3.2. За результатами звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування були проведені заходи щодо запобігання сепаратизму в навчальних закладах Харківської області (Віктор Кисіль).

4. Антикорупційні розслідування
4.1. Проведено моніторинг будівництва сміттєпереробних комплексів у Харківській області. При цьому виявлено порушення, що завдають чи можуть завдати збитків бюджету та екології області на десятки мільйонів гривень. Ліквідовано сміттєзвалище у селищі Коротич Харківської області (Віталій Бушковський).
4.2. Здійснюється регулярний моніторинг використання бюджетних коштів, виділених на відновлення м. Балаклії та Балаклійського району (Тетяна Бідняк, Дмитро Булах, Андрій Канашевич, Віктор Кисіль).
4.3. Проводиться аналіз зловживань у сфері земельних відносин, постачання неякісних і за завищеними цінами продуктів харчування в освітні та позашкільні заклади Харківської області (було знижено ціни за закупівлю окремих продуктів харчування для освітніх закладів Харківського району), незаконної торгівлі алкоголем, державних закупівель (Дмитро Булах, Андрій Канашевич, Віктор Кисіль, Віталій Бушковський).

5. Громадський простір
Представники «Самопомочі» були ініціаторами позову та громадської кампанії проти встановлення 86-метрової колона із ангелом і хрестом на місці пам’ятника Леніну на майдані Свободи в м. Харкові (мешканці міста охрестили цю скульптурну композицію «Одоробло»): у судовому порядку було оскаржено проведення конкурсу. Дзержинський районний суд м. Харкова задовольнив позов та визнав незаконним проведення бліц-конкурсу проектів на ескіз-ідею пам’ятного знака на головній площі міста (Дмитро Булах).

6. Допомога тим, хто потребує
6.1. Надається регулярна допомога закладам освіти й медицини Харківської області щодо покращення їх матеріально-технічного стану (Назар Ванюшин).
6.2 Проводиться масштабна робота щодо організації надання соціальної допомоги соціально незахищеним верствам населення. Так, за поданнями депутатів від «Самопомочі» більше 200 мешканців області, які знаходяться у скрутному матеріальному становищі, змогли отримати матеріальну допомогу на лікування.