Новини

Всі новини
2018-09-04

Депутатів від “Самопомочі” переслідують за відстоювання прав громади

Про це заявив Віктор Кисіль під час засідання Харківської обласної ради. За словами Кисіля, Прокуратура Харківської області відкрила чергове кримінальне провадження проти нього та його колеги по фракції Віталія Бушковського. Депутатам, за заявою керівника ТОВ “Харківенергопром” Анатолія Ярошенка, висунули абсурдні обвинувачення в створенні злочинної групи на чолі з заступником голови Харківської обласної ради Володимиром Скоробагачем (партія “Відродження”).

“Нібито ми вимагали гроші в особливо великих розмірах у компанії “Харківенергопром”, зареєстрованої на 90% на Кіпрі, статутний капітал якої становить 30 тисяч гривень”, – розповідає Віктор Кисіль.

Переслідування депутатів від “Самопомочі” розпочалися рік тому, коли до них звернулися мешканці сел Кручик та Павлівка Богодухівського району із скаргами на те, що на їхніх пайових землях компанія “Харківенергопром” розпочала роботи із газовидобування.

“Мешканці були стурбовані тим, що буде далі, як вони будуть жити, чи буде нормальна вода, дороги, бо доріг там майже немає, а будівельні машини розбивають те, що є”, – згадує депутат. За результатами скарг Віктор Кисіль написав кілька звернень до Харківської ОДА, до СБУ та прокуратури щодо законності газовидобувних робіт, декілька разів був присутнім на громадських слуханнях.

Після цього, у лютому 2018 року, депутат Верховної Ради України від БПП (із м. Запоріжжя) Ігор Артюшенко виступив на брифінгу в Верховній Раді із наклепом про те, що в Харківській області відбувається “сепаратистський шабаш” та безпідставними звинувачуваннями Віктора Кисіля та Віталія Бушковського у створенні “народної республіки”.

СБУ за зверненням Артюшенка провела оперативно-слідчі дії: “Слідчі СБУ, звичайно, не знайшли жодних доказів і сказали, по суті: “Хлопці, йдіть до суду і вирішуйте там свої проблеми”. Чесно кажучи, я сподівався, що все гаразд, і що все скінчилося”, – каже Віктор Кисіль. Проте компанія “Харківенергопром” не припиняє спроби тиску на депутатів, які представляють інтереси громадян, виконуючи свої прямі обов’язки.