Новини

Всі новини
2017-10-02

Чиновники Держгеокадастру привласнюють землю у Харківській області

Маніпуляції із землею у Харківській області носять системний характер, наголосив народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха під час прес-конференції, що відбулась у прес-центрі Kharkiv Today 2 жовтня.

«Я часто буваю у Харківській області, і у кожному районі люди приходять на прийом з такими проблемами. З ними стикаються як селяни, так и учасники АТО. У скарагах дуже часто звучить прізвище начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Євгена Оберемка», – розповів нардеп.

«Люди звертались до губернатора Світличної, але це не допомогло. Влада не чує людей, штучно створює соціальний конфлікт, зіштовхуючи інтереси учасників АТО і селян. Якщо проблема не вирішується на обласному рівні, я вважаю своїм обов’язком винести її на національний рівень. На мій погляд, у цьому питанні є системна корупція. Але я не беру на себе функцію слідчого або прокурора. Як депутат я готую документи для подання в НАБУ, щоб воно взялось за розслідування і виявило, чи є корупційна складова. А також я звернусь до керівника Держгеокадастру України, щоб він зробив висновки, чи відповідає Оберемко займаній посаді», – додав Семенуха.

Під час прес-конференції Олексій Голіков – активіст ГО «Альтернатива» та помічник депутата Харківської облради від «Самопомочі» Андрія Канашевича розповів, що у Сахновщині 12-ти учасникам АТО наказом Держгеокадастру надали земельні ділянки загальною площею 2 га. Але коли вони приїхали туди, з’ясувалося що цю землю вже багато років обробляють місцеві жителі. «Ледь не виник конфлікт, але врешті-решт атошники із розумінням поставилися до селян. Люди звернулись до нас і на кадастровій карті разом ми знайшли вільну землю для атошників. Проте пізніше з’ясувалося, що ця земля (50 га) знаходиться в стадії оформлення на пана Мерзлякова, який є родичем голови Сахновщинської райдержадміністраціі. Люди зверталися до губернатора, навіть виходили на пікет, перекривали трасу, але проблема так і не вирішена. Із Держгеокадастру приходять відписки», – говорить Голіков.

Він додав, що у Красноградському районі 108 людей з 2013 року намагаються оформити у власність землю для особистого господарювання. У 2016 році з’ясувалось, що їхні ділянки нібито передали учасникам АТО. Але місцеві жителі провели власне розслідування і з’ясували, що їхні ділянки спочатку були оформлені на мешканців Запорізькій області, а потім продані дружині начальника Красноградського відділу Держгеокадастру.

Роман Семенуха нагадав, що із земельними маніпуляціями стикався також Липковатівський коледж. «Якби чиновники обладміністрації і начальник харківського управління Держгеокадастру хотіли спілкуватися з людьми і найти рішення, вони би це зробили. До мене звернулися десятки людей, а також коледж, що у Липковатівці. Мене дивує схема виділення землі підставним особам. Це все має стати предметом вивчення правоохоронних органів. Моє завдання як депутата – дати хід справі і проконтролювати, щоб правоохоронці не саботували, а виконали свою функцію», – підсумував нардеп.