Новини

Всі новини
2019-02-27

Бюджет міста на 2019 рік не відповідає інтересам харків’ян та не покращує їхнє соціально-економічне положення, – Олена Ворона

Під час сесії Харківської міської ради депутатка від фракції «Самопоміч» Олена Ворона наголосила на тому, що фракція «Самопоміч» не підтримуватиме затвердження бюджету за 2018 рік та ухвалення бюджету на 2019 рік, оскільки вони є антисоціальними. «Це не бюджет розвитку — це бюджет витрат та проїдання», – сказала депутатка.

Вона розповіла, що бюджет міста стабільно перевиконується та з 2015 року зріс більш, ніж вдвічі. «Проте, – каже Олена Ворона, – помітних змін в якості життя харків’ян ми, на жаль, не бачимо. Чи стали багатоквартирні будинки охайнішими та відремонтованими, чи стало надання комунальних послуг якісним та безперебійним, чи став громадській транспорт зручнішим та комфортнішим, чи заклади освіти та охорони здоров’я перестали просити так звані «благодійні внески?».

Олена Ворона навела аналіз цифр бюджету, що стосуються таких сфер життєдіяльності міста як освіта, медицина, спорт. За її словами, витрати на усі ці сфери разом за рік (620 мільйонів гривень з 15-мільйонного бюджету) майже дорівнюють витратам на облаштування клумб, газонів та парків.

На підтримку водопровідних мереж міста надано лише 59 млн грн, що в два рази менше, ніж в попередні два роки,- розповіла депутатка. На поточний та капітальний ремонти багатоквартирних будинків місто витратило 447 мільйонів гривень, що в перерахунку на один багатоповерховій будинок складає близько 50 тисяч гривень на рік. «На який ремонт та підтримку будинків в належному стані можуть сподіватись мешканці за 50 тисяч?», – запитує Ворона.

Вона нагадала, що майже всі комунальні підприємства міста є збитковими, але відмовляються надавати прозору фінансову звітність та пояснювати причини збитків. «Проте, – каже Олена Ворона, – не відмовляються щорічно отримувати кошти з бюджету міста. Сума фінансової допомоги харківським КП склала минулого року 450 мільйонів гривень».

Наприкінці виступу депутатка зауважила:«Ми чудово розуміємо, що більшістю в міській раді обидва бюджети будуть затверджені. Сумно визнавати, що мешканці Харкова не зможуть відчути на собі збільшення бюджету міста і в 2019, як не відчули це і в 2018 році. Фракція «Самопоміч» буде утримуватися від затвердження бюджету 2018 року та не підтримуватиме бюджет-2019, сформований на засадах, що не відповідають інтересам громади та не покращують соціально-економічного положення мешканців міста».