Новини

Всі новини
2018-01-31

Блог. Сергій Могила: Звичайний відпочинок на Сейшелах “паразитуючого” класу

Не можу промовчати, бо прикро.

Я маю на увазі відпочинок перших осіб країни, і, найголовніше, – величезну прірву в світогляді. Вщухли пристрасті після відпочинку Президента злиденної, виснаженої корупцією і війною країни, аж раптом Генеральний прокурор дав пару коментарів про свою відпустку. На його думку, це був звичайнісінький відпочинок на Сейшелах, без надмірностей, який може собі дозволити будь-який представник середнього класу. Сума, витрачена на сімейну відпустку – 1 750 000 грн. Відпочити, сил набратися.

І тут я чогось не розумію. Загалом цікаве судження про доходи і середній клас. Ви, люди, які 20+ років займаються знищенням цього самого середнього класу, раптом заговорили про його можливості?

Ніл Уокер недавно заявив, що 60% українців живуть за межею бідності… І це правда. Вчителі, лікарі, вчені, інженери, представники бізнесу в моєму розумінні і є класичним середнім класом. Ось тільки їх доходи дозволяють просто виживати, а не подорожувати. Ви зробили їх жебраками, винесли за межу бідності, а себе піднесли в «збочений середній» клас? Походження власних фінансових активів пояснити ви не можете, доходи у вигляді подарунків від дітей, подруг, друзів, родичів, будинки по 900 квадратів і люксові автомобілі за 49 тис. грн, сімейну відпустку за 50 тис. євро. За спиною найчастіше немає бізнесу, натомість – кримінальні статті і державна служба. Це, на вашу думку і є середній клас? Я думаю, що це характеристика злодіїв, пройдисвітів і торговців активами України. «Паразитуючий» клас, який, на жаль, осів на всіх гілках управління.

Ви вимірюєте все тільки грошима, а середній клас це не тільки доходи – це і освіта, і моральні цінності, і фактор само ідентифікації. І я говорю не про конкретних людей, а про новий шар суспільства – клас, що «паразитує» і представники якого раптом вирішили заговорити про мораль вищезгаданого середнього класу і його можливості. Ви заробляєте свої статки за рахунок жебрацтва основної частини населення, силового тиску на бізнес і корупції, створеної вами в усіх галузях країни, не забувайте це, пам’ятайте і їдьте – далеко і надовго, а там вже і подумайте.