Новини

Всі новини
2018-09-25

Блог. Роман Семенуха: Про стан окремих показників економіки в Харківській області. Міфи й реальність.

В Харківській Облдержадміністрації регулярно звітують про перемогу області в рейтингу соціально-економічного розвитку серед українських областей.

Гучно повідомляють про підняття зарплат на великих підприємствах (приватного сектору!!!), ліквідацію заборгованості по зарплаті на 70 підприємствах за результатами роботи за минулий рік, на підприємствах області зарплата зростає на вимогу чиновників, а не через сприятливі економічні умови, Держстат сухо продемонстрував реальні цифри.

Отже, за вісім місяців заборгованість по зарплаті на харківських підприємствах зросла на 35 мільйонів гривень, і станом на серпень склала понад 259 мільйонів. Це десята частина загального боргу в Україні, що сьогодні складає понад 2,7 мільярди.

За обсягами боргу Харківщина посіла третє місце після Донецької та Луганської областей.
Хоча в останньому регіоні попри напружену ситуацію за період січень- серпень обсяги боргу вдалося, на відміну від Харківщини, зменшити.

Прикро, але чимала частина боргу у Харківській області – це борг державних підприємств, зокрема, Харківського авіаційного заводу, управління майном якого здійснює ДК Укроборонпром. Прямим обов’язком представників державної влади в області є вирішення питань заборгованостей на підприємствах держвласності.

Станом на травень заборгованість на авіазаводі сягнула 73,7 млн, що складало понад 30% загального боргу області на той період.

Найбільш прикрий факт, що працівники цього та інших боржників втрачають не тільки гроші, але й трудовий стаж, адже відповідні відрахування з їхньої зарплатні до ПФУ не надходять.

Гучні заяви й рейтинги одне, факти ж вперто говорять про інше.