Новини

Всі новини
2018-07-13

Блог. Роман Семенуха: Новий закон про ввезення авто з-за кордону – суцільне шахрайство

Брехати десятками років власним громадянам про буцімто підтримку вітчизняного автовиробника, збагачуючи декілька сімей в країні. В той же час в одній з найбідніших країн Європи маємо одні з найдорожчих автівок. Стравлювати людей поміж собою , які часто мають дуже обмежені можливості для придбання авто. Тривалий час не помічати проблеми з автівками на європейській реєстрації, довести людей до відчаю, дотягнути до останнього. І врешті не просто не вирішити їх проблеми, а в черговий раз обманути. Шахрайство.

Мітингарі сьогодні на вулиці під Парламентом аплодували рішенню, яке насправді не просто не вирішує їхню проблему, а лише консервує її.

Стрімке голосування, що відбулося сьогодні, це шахрайство з цифрами – акцизами, вартістю автомобілів.

Отже, за що сьогодні проголосував Парламент?

1. Непомірні акцизи для старих авто

Через так званий віковий коефіцієнт, закладений у формулу розрахунку, акцизи на вживані автомобілі будуть такими, що купувати їх українці вже просто не зможуть.

Так, акциз на 15-річне авто із 2-літровим бензиновим двигуном складе 1500 євро. І це лише акциз.

Відповідно залишиться високою і вартість розмитнення. Розмитнити таку машину (її орієнтовна вартість в Європі становить близько 2000 євро) коштуватиме близько 4500 євро. Тобто автомобіль дорожчає більше ніж 2 рази. Вартість розмитнення 15 річного автомобіля вартістю 3000 євро з двигуном 3 літра буде більше 2800 євро. Сумарна вартість автомобіля буде 5800 євро.

Пропозицію депутатів Самопомочі, яка суттєво знижує акциз для всіх автівок навіть не розглянули.

Автори проекту аргументують свої пропозиції тим, що так вони зупинять потік старих авто в Україну і стимулюватимуть купувати нові. Тобто раніше лобіювали українських виробників, по факту кількох людей, а тепер лобіюють інтереси дилерів.

2. Автівки на єврономерах лишаються поза законом

Аби узаконити ввезені автомобілі, їм потрібно буде повертатися у пункти пропуску та розмитнювати за високими ставками. Якщо це станеться, і люди почнуть їхати у пункти, рух товарів на митниці буде заблоковано. Або ж автівки продовжать їздити українськими дорогами.

І це замість того, щоби запропонувати цим людям спрощену процедуру.

3. Драконівські штрафи для всіх, хто не буде виконувати закон

8000 гривень за керування авто на іноземній реєстрації. За повторне керування – 17000 гривень штрафу, забирають права на 1 рік, у тому числі із конфіскацією. А в окремих випадках за порушення строків тимчасового ввезення (понад місяць) 170000 гривень.

4. Влада так і не скасувала абсурдні відрахування до пенсійного фонду.

5. Малі акцизи для нових багатолітражних автівок

Для автівки з бензиновим двигуном 5 л акциз буде становити 250 €. Як це пояснити – загадка.

Сумно і прикро.