Новини

Всі новини
2018-10-30

Блог. Олександр Котуков: Чи є у вас план, містер Ікс?

На порядку денному постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад області було 10 питань, головним з яких, на мій погляд, був аналіз результатів фінансово-господарської діяльності обласних комунальних підприємств (КП) за перші 6 місяців 2018 року.

І результати ці, м’яко кажучи, виявилися невтішними.

Так, зокрема, сукупні доходи 32 КП склали 399,9 млн грн (включаючи 86,8 млн грн фінансової підтримки, отриманої з обласного бюджету), витрати – 407 млн ​​грн. Таким чином чисті збитки склали 7,1 млн грн, а без урахування фінпідтримки з обласного бюджету 93,9 млн грн.

“Лідерами” в даному питанні є:
– КП “Обласний інформаційно-технічний центр” – збиток 8,6 млн грн;
– КП “Дирекція розвитку інфраструктути територій” – збиток 3,9 млн грн;
– КП “Фармація” – збиток 3,2 млн грн;
– КНП “Обласний центр онкології” – збиток 1,4 млн грн;
– КП “Редакція газети” Слобідський край “- збиток 0,4 млн грн.

При цьому тільки 7 з 32 КП є прибутковими в прямому сенсі цього слова (без фінпідтримки облради). Однак їх прибуток є не таким масштабним. Так, найуспішними в першому півріччі стали:
– КП “Обласний аптечний склад” – чистий прибуток 317 тис. грн
– КП “Регіональний інженерно-консультаційний центр” – 137 тис. грн
– КП “Знахідка” – 121 тис. грн.

Зазначу, що на засідання комісії був запрошений директор КП “Обласний інформаційно-технічний центр” В. Кошарний, проте він з невідомих причин не з’явився…

Втім, не це є найсумнішим. Незадовільні показники фінансово-господарської діяльності обласних КП за останні роки вже стали нормою, а виразного публічного плану у керівництва обласної ради щодо вирішення даної проблеми немає.

Як не виявилося гідного перспективного плану розвитку свого навчального закладу у нового директора КП “Обдарованість”. На презентації, де він повинен був представляти своє бачення розвитку підприємства, був представлений звіт про роботу підприємства за останні кілька років. Моє питання щодо розуміння поняття “план” викликав у претендента легке здивування, хоча, варто зізнатися, що в цілому на всіх трьох турах конкурсу кандидат виглядав вельми гідно.

Після всього цього я анітрохи не здивувався, коли 26 жовтня на засіданні конкурсної комісії з вибору директора КП “Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості”, жоден з чотирьох претендентів не набрав навіть мінімально необхідних балів під час презентації свого перспективного плану розвитку палацу… В результаті конкурс був оголошений таким, що не відбувся.

Втім, не виключаю, що відсутність планів щодо розвитку обласних КП є чиїмось хитрим планом … Однак легше від цього теж якось не стає…