Новини

Всі новини
2017-12-21

Більшість райадміністрацій проігнорували житлові проблеми дітей-сиріт, – Тетяна Бідняк

21 грудня депутати Харківської обласної ради проголосували за прийняття до обласного бюджету субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво та придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сумі 11 154,7 тис. грн.

У Харківській області можливістю отримати цю субвенцію скористалися лише чотири райони із 27 – Харківський, Зміївський, Красноградський та Первомайський. Решта районних адміністрацій не подали документів, необхідних для отримання коштів. Про це стало відомо під час сесії обласної ради.

«Цього року держава виявила готовність придбати житло для дітей-сиріт, і ця ініціатива є дуже корисною, бо досягнувши повноліття та залишивши інтернати, вони опиняються просто на вулиці. І дуже дивно, що представники більшості районних адміністрацій не відреагували вчасно», – говорить волонтер та голова фракції «Самопоміч» у облраді Тетяна Бідняк.

Вона пояснила, що субвенція розподіляється по районах, тому саме райадміністрації мали зібрати інформацію щодо кількості дітей-сиріт, яким потрібно житло, підібрати варіанти квартир або будинків для придбання, скласти кошторисну документацію і подати її своєчасно.

Бідняк нагадала, що забезпечення житлом дітей-сиріт протягом року обговорювалося на круглих столах на загальноукраїнському рівні, зокрема і у Харкові.

«Це питання обговорювалося з представниками служби у справах дітей, Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, представниками громадських організацій, благодійних фондів, волонтерами, зокрема Вікторією Тищенко та Олександром Терещенко – людьми, які давно допомагають сиротам і знають  їх проблеми», – зазначила вона.

«Подали заявки на придбання житла лише чотири райони. Дуже погано, що 23 районні адміністрації не відреагували. Не думаю, що там немає дітей-сиріт, чиновники просто проігнорували проблем дітей-сиріт, не зібравши необхідну інформацію. Якщо не було можливості цього зробити – не було ресурсів, зокрема людей, можна було би звернутися до представників тих громадських організацій, які обізнані у цій темі і залюбки б допомогли», – упевнена Бідняк.

На її думку, обласна влада мала проконтролювати виконання заявок на придбання соціального житла райадміністраціями, щоб не проґавити таку можливість.

З коштів державної субвенції цього року 2 124,6 тис. грн. буде надано Зміївському району, 2 808,6 тис грн. – Красноградському, 1 446 – Первомайському, 4 757,5 тис. грн – Харківському.