Новини

Всі новини
2019-02-11

Бездіяльність влади в прямому сенсі руйнує культурну спадщину Харкова, – Олена Горошко

Олена Горошко, депутатка від «Самопомочі» в Харківській міськраді в програмі «Віддзеркалення» на телеканалі АТН розповіла про стан охорони архітектурної спадщини в Харкові. Депутатка вкотре наголосила: великою проблемою Харкова сьогодні є те, що у міста немає Історико-архітектурного опорного плану. Саме через його відсутність в місті багато років ведуться незаконні забудови та руйнуються пам’ятники архітектури.

«Більшість питань, з якими звертаються до мене харків’яни під час депутатських прийомів, стосуються збереження культурної спадщини та архітектурних пам’яток. Перша і дуже показова ситуація — це відомий Будинок зі шпилем на площі Конституції. Мешканці цього будинку розповіли про те, що там ведеться незаконна забудова: перші поверхи будівлі — це суцільні кафе та ресторани. Через це переносяться несучі стіни, встановлюються витяжки тощо. Це все шкодить будинку. Також у людей часто немає води, бо в підвалі ведуться роботи», – розповідає депутатка.

Вона нагадала, що для закладів харчування, які знаходяться в житлових будинках, існують норми, що дозволяють розташовувати лише 150 місць в таких кав’ярнях. В будинку зі Шпилем їх набагато більше — 200, кількість яка явно перевищує норму.

Олена Горошко спілкувалась з цього приводу з чиновниками міськради, відправляла купу звернень, але отримувала лише відписки без конкретних рішень. В результаті ситуація лише погіршилась: нещодавно в будинку була пожежа через порушення правил пожежної безпеки — спалахнув заклад під назвою «Мангал Хаус».

«На мої звернення влада обіцяє вирішити цю проблему. На останній сесії міськради навіть була створена комісія. Скоро будуть подавати позов до суду через незаконну забудову в Будинку зі шпилем, бо на це не було дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції, – зазначає депутатка. – Проте поки що – повна безкарність. Роботи з забудови тривають».

Депутатка стверджує, що це не єдиний випадок, коли бездіяльність влади в прямому сенсі руйнує культурний спадок Харкова. Таких прикладів, як будинок зі Шпилем, – багато по всьому місту: «Остання моя розмова з мером міста про необхідність ухвалення окремої Програми з охорони культурного спадку закінчилась нічим. Він сказав, що серед старовинних будівель багато приватної власності, тому міськрада не прийматиме жодної програми».