Новини

Всі новини
2017-09-28

Балаклійська трагедія повторилася у Калинівці

Балаклійська трагедія повторилася у Калинівці рівно через півроку. Влада не зробила жодних висновків, не провела жодної роботи над помилками. Тому завтра лихо може статися ще раз. Безкарність породжує безвідповідальність, саме через це повторюються пожежі на українських військових арсеналах.

«Відсутність розслідувань та публічних судових процесів – показник злочинної недбалості військової прокуратури та Міноборони. Дуже зручно звинувачувати диверсантів, але ми бачимо і недбалість військового керівництва. Безкарність породжує недбалість та сприяє безвідповідальності», – вважає народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха.

Вибухи на військових арсеналах, на жаль, стали сумною традицією для України. За 14 років великі пожежі виникали на шести військових складах. У Артемівську (нині Бахмут), Лозовій, Сватово, Балаклеї, Калинівці. У Новобогданівці склади горіли тричі. Але реальним винуватцям майже завжди вдавалося уникнути покарання.

За пожежу 2008 року у Новобогданівці засудили колишнього начальника військової частини. За пожежу на арсеналі у Сватово взяли під варту майора Литвиненко, що формально навіть не був начальником складу. Винними у лозівській пожежі суд визнав командира частини та його заступника, яких невдовзі відпустили по амністії.

Розслідування балаклійської трагедії досі триває. Певно, і за цю трагедію, і за пожежу у Калинівці винними «призначать» рядових виконавців. Так само як «крайньою» за пожежу у дитячому таборі в Одесі хочуть зробити виховательку.

«Коли відбувається трагедія такого масштабу, як вибухи на арсеналі, відповідальність перш за все мають нести керівники Генерального штабу та Міністерства оборони. Бюджет Міноборони цього року збільшився на 22%, він складає 69 мільярдів гривень. Понад 140 мільйонів гривень закладено на безпеку складів та арсеналів. Але ситуація зі зберіганням боєприпасів досі не вирішена і належні висновки не зроблені», – наголошує Роман Семенуха.

Чиновники давно забули, що мають допомагати людям. Після трагедії у Балаклеї її мешканці масово звертались зі скаргами до депутатів задля захисту своїх прав.

До харківського осередку «Самопомочі» надійшло дуже багато скарг, що зруйновані вибухами будинки відремонтували неякісно. Хоча чиновники розповідали, що освоїли виділені кошти і відновили житло, зауважує голова фракції “Самопомочі” у Харківській облраді Тетяна Бідняк.

«Мер Балаклеї і голова райдержадміністрації Балаклійського району на останній сесії облради відзвітували про використання коштів, говорили, що відновлювальні роботи майже на 100% виконані. Але їхні звіти не збігаються з реальністю. Один з прикладів, з яким до нас звернулись люди: із восьми актів виконаних робіт був підписаний лише один. Я та інші депутати «Самопомочі» Харківської облради неодноразово виїжджали у Балаклею, перевіряли ситуацію та добивалися, аби ремонт провели якісно», – розповіла Бідняк.

Щоб запобігти корупційній наживі посадовців, «Самопоміч» бореться за прозоре використання бюджетних грошей, і зокрема, вимагає публічного звіту про використання коштів, які були виділені на сектор безпеки та оборони у 2014-2017 роках.