Новини

Всі новини
2018-12-20

Андрій Садовий буде розвивати реформу децентралізації, – Віктор Кисіль

Депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Віктор Кисіль в ефірі телеканалу АТН поділився думками щодо перебігу реформи децентралізації в Україні.

На думку депутата, реформа децентралізації є найбільш успішною з усіх. Особливо через те, що створені об’єднані територіальні громади отримали кошти. Тут почали ремонтували дороги, робити освітлення на вулицях, закуповувати техніку для шкіл, вставляти вікна. Кисіль каже: через 2-3 роки після того, як реформа запрацювала, люди побачили, що у них на місцях з’явились гроші і вони витрачаються саме на потреби мешканців громади.

В Україні відбулась фінансова децентралізація, і “Об’єднання “Самопоміч”, зокрема Андрій Садовий, буде її продовжувати. Ми відстоюємо саме таку позицію: міські, селищні, сільські ради мають бути самостійними і незалежними в питаннях фінансування та взагалі в питаннях господарського життя громади”, – наполягає депутат.

Це дуже важливо, каже Кисіль, особливо на тлі того, що сьогодні пропрезидентська політична сила повністю контролює процес децентралізації та не дає створювати ОТГ: “В нашій області утворено лише 17 громад. Для порівняння: в сусідній Дніпропетровській області — 63, в Полтавській — 45. На Харківщині така ситуація склалась через те, що на рівні облдержадміністрації є позиція: доки селищний, сільський голова не прийде і не поцілує прапор провладної партії, то ніякої децентралізації тобі не буде”.