Новини

Всі новини
2017-10-25

«Звільнення в.о. голови Держгеокадастру України – це суцільний фарс!», – Андрій Канашевич

Депутат Харківської обласної ради від «Самопомочі» Андрій Канашевич вважає заяву Гройсмана про звільнення Голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Олега Цвяха фарсом, розіграним для заспокоєння людей, обурених діями чиновників.

«Чудово, проте фальшиво, розіграний спектакль від Гройсмана, зокрема, щодо «неочікуваності» інформації про правопорушення начальників обласних управлінь Дергеокадастру! Ця схема існує декілька років, зокрема за часів, коли очільником Держгеокадастру був Максим Мартинюк, теперішня права рука Гройсмана з питань агрополітики. Олег Цвях, якого Гройсман хоче притягнути до відповідальності за правопорушення, є виконуючим обов’язки лише рік, а ця схема була вигадана та реалізована задовго до нього. І саме Мартинюк «поставив» в Харківську область Євгена Оберемка шляхом проведення конкурсу за участі одного кандидата на посаду. Тому я особисто вважаю, що на Цвяха просто зручно «перевести стрілки», – заявив депутат.

За словами Канашевича, коли Євген Оберемок став начальником Держгеокадастру Харківської області у 2016 році, на його совісті вже були скандали, пов’язані із незаконним вилученням земель у державних підприємств. Користуючись недосконалістю земельного законодавства, обласне управління Держземагентства під керівництвом Оберемка, передало стороннім особам землі Липковатівського коледжу у Нововодолажському районі та держпідприємства «Іскра» у Зміївському районі.

«Минулого року я виступив на засіданні Харківської обласної ради щодо цих схем, в рамках звіту Тимчасової контрольної комісії з метою перевірки діяльності Держгеокадастру та необхідності звернення до Голови Держгеокадастру України із проханням скасувати результати конкурсного відбору, проте даремно», – розповів Канашевич.

Сьогодні під час засідання Кабміну прем’єр-міністр В.Гройсман зробив гучну заяву про те, що Уряд має намір звільнити в.о. голови Держгеокадастру та відсторонити усіх керівників обласних управлінь відомства. Причиною стала інформація щодо багаточисельних махінацій із землею, які керуються «смотрящими» Держгеокадастру на місцях, яку Президенту та Прем’єр-міністру доповіли на засіданні Ради регіонального розвитку.