Новини

Всі новини
2019-05-31

Андрій Канашевич: Програма, яка покликана забезпечити якісною питною водою мешканців Харківської області, – непрозора та неефективна

Програма “Питна вода Харківської області”, на яку з бюджету влада виділила вже десятки мільйонів гривень, працює непрозоро та неефективно. Про це заявив депутат від “Самопомочі” в Харківській облраді Андрій Канашевич.

Програма покликана забезпечити якісною питною водою мешканців області. Проте на практиці реалізація завдань Програми відбувається, м’яко кажучи, неякісно та постійно затягується. Проблема цієї Програми в тому, що Департамент ЖКГ звітує про побудовані чи відремонтовані об’єкти, а за фактом вони не працюють, недороблені, або не здані в експлуатацію чи працюють без дозвільних документів. І жоден звіт не відображає цих проблем!”, – пояснив Андрій Канашевич.

Депутат перевірив два об’єкти в Шевченківському районі: свердловину с.Зорянському та водонапірну башту в с.Борівське. Так, в Зорянському на свердловину витратили близько 8 мільйонів гривень. Через деякий час насос на глибині обірвало через порушення під час будівництва об’єкту, і його досі не можуть дістати звідти. Насос ніхто не ремонтує, адже бюджет на цю свердловину давно вичерпаний, і Департамент в рамках програми вже відзвітував, що об’єкт побудований.

Що ж стосується с.Борівське, то там побудували водонапірну башту, проте автоматика на ній не працює. Через несправності місцеві комунальні підприємства, які мають її експлуатувати, не приймають башту на свій баланс.

Рік тому директор Департаменту ЖКГ на мій запит пообіцяв, що потрібно просто дооформити документи, протягом року питання владнають, і проблеми на цих двох об’єктах будуть вирішені. Під час останньої сесії облради я знову запитав у Магдисюка, як змінилась ситуація. Він відповів: на башту в Борівському потрібно ще виділити грошей, щоб завершити ремонт”, – розповів Андрій Канашевич.

Заступник голови ХОДА Шахненко під час сесії доповів, що проблемою з неробочою свердловиною в Зорянському почали займатися три місяці назад. Він пояснив, що свердловина вже працює, всі аналізи води відповідають нормам, але документи для передачі в експлуатацію КП ще не оформлені, мають зробити протягом місяця.

Проте, каже Канашевич, слова пана Шахненка не мають нічого спільного з реальністю: “Я з’ясував, що ситуація в Зорянському не змінилась взагалі з мого останнього візиту. А ще встановили, що вміст фосфатів у воді в декілька разів перевищує допустимі норми. Тому по цій свердловині дуже багато питань щодо експлуатації. А Шахненко, схоже, розуміє, що на наступній сесії його вже не буде на посаді, тому й обіцяє неіснуючі речі. Для більш ретельного аналізу запросив у голови Харківської облради Чернова стенограму з сесії по цьому питанню