Новини

Всі новини
2017-10-26

Два роки депутатства. “Ми переможемо, бо за нами правда і люди!”, – Сергій Могила.

Наприкінці жовтня 2015 року у Харкові відбулись перші після Майдану вибори до місцевих рад. Всі ми пам’ятаємо стан суспільного піднесення та оптимізму щодо цих виборів, сподівань що «тепер все буде інакше». Результати виявились не настільки райдужними як для виборців, так і для тих, хто отримав депутатський мандат. З’ясувалось, що відстоювати права та гроші людей не так і легко, коли тобі протистоїть вимуштрована під час попередніх скликань чиновницько-депутатська машина, яка беззастережно голосує за все, що пропонує керівництво.

Проте якщо мер Харкова заговорив (майже) українською та впускає (іноді) громадських активістів на сесію, якщо в Харківській облраді точаться дискусії та суперечки щодо проектів рішень, лунають питання та вимоги щодо контролю використання бюджетних коштів (не лише від депутатів «Самопомочі»), своєчасно (або майже своєчасно) почали викладатись проекти рішень перед сесією, можна впевнено казати про позитивні зрушення, про те, що ці два роки роботи пройшли не даремно!

Депутати «Самопомочі» поділились підсумками та своїми враженнями стосовно роботи в органах місцевого самоврядування.

Сергій Могила, депутат Харківської міської ради: «Ніколи не міг подумати, що рішення за ціле місто приймаються в одному кабінеті, одноосібно, але це є реальністю сьогодення. Вражений безхребетністю більшості депутатів, що не мають особистої думки з приводу проектів рішень, досі дивуюся, що ніхто окрім «Самопомочі» і деяких інших депутатів не готується до сесії, навіть не читають питання – просто голосують «за». Виявилося, що працювати депутатом – то боротися проти хабарництва, «схематозу» та волі однієї людини, яка вчиняє так, як їй хочеться, всупереч здоровому глузду та інтересам людей.

Депутатські комісії виявилися фікцією, там не приймають рішеннь, не ставлять питань, а просто стадно голосують. На будь-який запит маємо спротив як директорів департаментів, так і інших депутатів від провладної більшості.
Депутатське звернення раніше для мене було чимось серйозним, здавалося, що то якась форма наказу. Виявилося, що міськрада має універсальні відписки з безлічі питань, а деякі департаменти можуть взагалі не надати відповідей.

Але ми переможемо, бо за нами правда і люди!».